Black Sabbath vydávají šťastnou třináctku

Legendární Kapela Black Sabbath datuje své založení již rokem 1968 a na rockové scéně se s různými personálními obměnami aktivně drží dodnes. Původní členové kapely - Ozzy Osbourne, Tony Iommi a Geezer Butler se ve studiu sešli poprvé po téměř pětatřiceti letech aby nahráli nové album s jednoduchým názvem 13, které vyšlo 7.června 2013.

Black Sabbath Black Sabbath Zdroj : Universal Music

Natáčení alba začalo loni v srpnu v jednom ze studií v Los Angeles a poslední úpravy na něm kapela dokončila počátkem tohoto roku. Na celý nahrávací proces dohlížel sedmi cenami Grammy ověnčený producent Rick Rubin, který se podepsal i pod úspěšná alba Metallicy, Red Hot Chili Peppers, U2, Linkin Park, ale například i poslední desku zpěvačky Adele. To, že Black Sabbath mají i po letech co nabídnout, potvrzuje již pilotní singl celé desky. Tím je fantastická skladba "God Is Dead?"

 

 

Protože se trojlístek zakladatelů nedokázal dohodnout s bývalým bubeníkem Billem Wardem, za škopky při nahrávání "třináctky" usedl Brad Wilk z Rage Against the Machine. Přestože odjíždí s kapelou i nadcházející turné, je uveden pouze jako host.

Prohlédněte si také fotoreport z vystoupení Nazareth v Buchlovicích 

Za dlouhá léta svého koncertování Black Sabbath prodali více než 70 milionů desek po celém světě. Nové album představili ještě před jeho vydáním na exkluzivních koncertech v Austrálii a Japonsku, v létě se projedou Spojenými státy a závěr roku otočí směr na Evropu.

U nás se můžeme těšit na 7.prosince, kdy je plánován koncert v pražské O2 aréně - vstupenky jsou již v prodeji.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

Další podobné články