Nastartujte prázdniny na festivalu JamRock

Jak nejlépe začít letní prázdniny? Samozřejmě s hudebním festivalem, jakým je například JamRock. Letošní ročník nabídne v termínu 27. až 29. června kapely Kryštof, jediné festivalové vystoupení Chinaski, Tatabojs, Škwor, Tři sestry, Vypsanou fixu a další zajímavé české i zahraniční interprety.

Dezperadoz Dezperadoz Zdroj: press kit

Hlavní hvězdou festivalu, který se pravidelně odehrává v Žamberku, budou němečtí Dezperadoz. Tato formace perfektně zkombinovala nejlepší rockové a metalové prvky Nickelback, Metallicy, Rammstein a vše obohatila vlastním pojetím westernového a kovbojského světa. Skvělý zpěv frontmana kapely spolu s pyrotechnickými efekty a nezvyklou úpravou celého pódia zaručují ojedinělou show,  které se hudebním fanouškům dostane pouze na JamRocku. Další vynikající kapelou z letošního programu bude noir-rocková skupina Belladonna z Itálie, která získala dvě nominace na hudební ceny Grammy. Fanoušky a příznivce finského metalu jistě potěší také sólové vystoupení Kärtsyho Hatakky, který je známým frontmanem kapely Waltari.

 

 

Dokonalým hudebním zážitkem bude klasická formace BSP, která potěší zaručenými peckami. To by se dalo říci také o původní sestavě Flamenga a Vladimíru Mišíkovi, které obohacuje vynikající Pája Bohatý. V jejich podání se můžeme těšit na živé provedení legendární nahrávky Kuře v hodinkách. JamRock při tvorbě programu myslel také na mladší interprety a tak se hned ve čtvrtek s novým materiálem představí například Tři sestry a Monkey Business.

Pro ročník 2013 si festival JamRock připravil také velké množství uměleckých skulptur, workshopů, stánků neziskových organizací a spoustu nejrůznějších atrakcí. Sobotu zahájí již tradičně nehudební stand-up komici Na stojáka a přímo ve festivalovém areálu budou probíhat různé performance divadla Amanitas. Chybět samozřejmě nebude velké množství menších či větších barů, nafukovací zábavní centrum a DJs. Kromě normálních hospod letos přibude také dvoupatrová s výhledem na hlavní pódium. Chcete zažít pořádný festival ještě než skutečně začnou prázdniny? Zajeďtě si do Žamberka na JamRock.

Napsal(a):

Zanechat komentář