Respect festival se přemístí do parku Ladronka

Přestože nepřízeň počasí zkomplikovala pořadatelům Respect festivalu jeho konání, vše dobře dopadlo a festival se uskuteční! Jen se přestěhuje do parku Ladronka na pražském Břevnově.

Salao a Jaco Abel Salao a Jaco Abel Zdroj: respectfestival.cz

Festival světové world music, který proběhne již tento víkend, tedy 15. a 16. června, se tradičně odehrával na ostrově Štvanice. Tak tomu mělo být i letos, ale povodeň bohužel ostrov částečně zaplavila. Pořadatelé se proto snažili vymyslet, jaké jiné místo by mohlo ideálně ostrov Štvanice nahradit. Nakonec se rozhodli pro prostorný park Ladronka na Praze 6, kam se nejlépe dostanete tramvají či autobusem, které jedou na zastávku Vypich. Ladronka je neméně atraktivním místem pro takový festival. Je obklopená zelení, slunnými i stinnými místy, a je z ní krásný výhled na Prahu.

2013 06 10 petr nikl.jpgProgram i časový harmonogram Respect festivalu zůstávají beze změn. Těšit se můžete na významné hudebníky z celého světa i na zástupce domácí scény. Mezi dalšími vystoupí i vizuální umělec a hudebník Petr Nikl, který předvede improvizované hudební vystoupení s rybářskými pruty, nazvané Bludný rybář. Doprovodí ho americký výtvarník a muzikant Michael Delia hrou na africký nástroj mbira, kytaru a buben.

Přečtěte si více o programu festivalu: Respect festival se tradičně uskuteční na pražském ostrově Štvanice

Areál bude v obou dnech otevřen podle plánu, od 13:30 hodin. Festival také nabídne bohatý doprovodný program a instalace jedněch z nejvýraznějších českých uměleckých osobností posledních let, například Kryštofa Kintera nebo Terezy Erbenové.

 

 

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>