10.08.2014 9:30

Palác Akropolis bude tančit s Winstonem McAnuffem a Fixim

Netradiční propojení jamajského reggae s francouzským stylem musette a soulem předvede 25. března 2015 muzikant Winston McAnuff s akordeonistou a klávesistou François-Xavierem Bossardem alias Fixim v pražském Paláci Akropolis.

Na Jamajce narozený Winston McAnuff, přezdívaný také jako Electric Dread, je synem katolického kněze. S hudbou začal v gospelovém sboru, v 80. letech už patřil mezi jamajské reggae hvězdy a měl za sebou tři alba. Žil v New Yorku i Londýně. Nakonec se usadil v Paříži. Z hudebního světa se poté na nějakou dobu ztratil a vrátil se až v roce 2002 spolu s deskou Diary of Silent Years. Začal spolupracovat s různými francouzskými umělci a natočil další čtyři alba. V této době se potkal také s Fixim, pařížským hudebníkem a producentem. Jejich první společně vydané album se jmenuje A New Day. Skladba z tohoto alba - Garden of Love - se stala, podle německé stanice WDR Funkhaus Europa, písní roku 2013 a získala i jiná ocenění.

 

 

Ve Francii dosahuje album A New Day prodejních rekordů. Je to prostě hudební zážitek. Ze spojení reggae i afrobeatu s akordeonem a pařížským stylem bal-musette, který hudbě dodává ještě jinou energii, vzniká muzika, na jakou se těžko zapomíná. Z jejich písní je cítit jak radost a rozpustilost, tak svobodomyslné rebelanství. A živý rytmus přirozeně rozhýbá snad každého, kdo se do jejich skladeb zaposlouchá.

Koncert Winstona McAnuffa a Fixiho začne po předchozí změně 25. března o půl osmé večer v žižkovském Paláci Akropolis. Lístky na zářijový koncert, který se nekonal, jsou stále platné. Do 20. srpna můžete zakoupit vstupenky v předprodeji za 280 korun na stání a za 330 korun na sezení.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.