25.09.2014 21:47

Lara Fabian navštíví v říjnu Prahu

Jedna z nejúspěšnějších světových zpěvaček Lara Fabian vystoupí v rámci svého podzimního turné Le Secret v pražském Foru Karlín. Zpěvačce se podařilo koncert téměř okamžitě vyprodat, a tak přidává ještě jeden.

Kanadská zpěvačka Lara Fabian nepotřebovala ani reklamu k tomu, aby se její koncert vyprodal téměř po jeho oznámení. Lara však pro české publikum připojuje ještě jeden koncert. Fanoušci se tak mohou těšit na její vystoupení 16. a 17. října od 20 hodin.

Dcera italské matky a vlámského kytaristy se narodila v roce 1970 v Belgii, ale dětství strávila na Sicílii. Odmala se věnovala hudbě, zpěvu a hře na klavír a už od té doby byl zřejmý její mimořádný talent. Co se však pro Laru stalo významným bodem v její kariéře i životě, bylo setkání s belgickým skladatelem Rickem Allisonem. Oba muzikanti se do sebe zamilovali a odstěhovali se společně do Kanady.

 

 

Lara tam v roce 1991 vydala svou první desku Lara Fabian. Možná, že právě díky natolik krásnému hlasu neměla nikdy potřebu nechat se hudebními manažery tlačit k popovému mainstreamu a vždy si sama volila žánr, jaký chtěla zpívat. Ovlivnily ji kultura a folklor z celého světa. Lara Fabian nazpívala písně v několika jazycích, kterými sama plynně hovoří. Mohlo by se říct, že to zpěvačku táhlo tím správným směrem, což potvrzuje přes 20 milionů prodaných desek po celém světě. Propojuje pop s world music, jazzem, šansonem i klasickou hudbou a spolupracovala s předními osobnostmi hudebního i filmového světa. Nazpívala soundtrack k filmu Stevena Spielberga A. I. Umělá inteligence.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Lara Fabian v Praze vystoupila před dvěma roky a i tehdy vyprodala Smetanovu síň Obecního domu. Stejně tak nadchlo Laru i české publikum. Letošní koncert v karlínském Foru bude jistě neméně vydařený. Lístky na koncert si lze zakoupit v síti Ticketstram.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.