12.04.2024 8:10

Blíží se koncert Dave Matthews Band Doporučeno

Dave Matthews Band Dave Matthews Band Zdroj: pořadatel koncertu

Již 16. dubna vystoupí v O2 universum v Praze Dave Matthews Band, aby představil nové album Walk Around The Moon. Koncert skupiny, která má na svém kontě několik platinových alb a je držitelem řady hudebních ocenění, bude jistě zážitkem, který by jste si neměli nechat ujít.

Dave Matthews Band, často označována jako DMB, je americká rocková skupina, která byla založena v Charlottesville ve Virginii v roce 1991. Skupina je známá svou unikátní směsí různých hudebních žánrů, včetně rocku, jazzu, folku a world music, což vytváří charakteristický zvuk obtížně zařaditelný do jedné kategorie. Zakladatelem a frontmanem kapely je zpěvák a kytarista Dave Matthews, který se proslavil svým emotivním vokálním projevem a komplexními akordovými strukturami. Dave Matthews Band je také znám svými energickými živými vystoupeními a impozantním jamováním, díky čemuž si vytvořil věrnou fanouškovskou základnu. V průběhu let se DMB stal jednou z nejúspěšnějších koncertních kapel, a to i přes to, že její komerční úspěch v rádiích a hitparádách nebyl nijak výrazný.

Matthews nedávno hovořil s deníkem The Wall Street Journal o novém albu skupiny Walk Around The Moon a o jejich vášni pro koncertování. Pitchfork napsal: "Na Walk Around the Moon se volně prolínají minulé a současné verze Dave Matthews Bandu... ['Monsters' a 'Break Free'] jsou pro kapelu jako vypravěče vrcholnými momenty...". V tomto videu pro GQ Matthews rozebírá nejznámější skladby kapely, včetně "Satellite", "Crash into Me", "The Space Between", "Everyday" a "Madman's Eyes". Nedávno se také objevil v pořadu "The Howard Stern Show". Dave Matthews Band, který prodal dohromady 38 milionů CD a DVD, zakončí rok 2023 podzimním turné po Severní Americe a koncerty v Pretorii a Kapském Městě v Africe.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.