Vytisknout tuto stránku

ČT art: Hudebním televizním stanicím roste konkurence

Česká televize připravuje pro své diváky nový program. ČT art by měl být spuštěn 31. srpna a na jeho vlnách se povezou ty nejzajímavější kulturní akce.

Logo ČT art Logo ČT art Zdroj: ČT

Nová televizní stanice nebude úplně samostatná. Ve vysílání se totiž bude střídat s programem pro děti. Tento stav by však měl být pouze dočasný. Kultura prozatím dostane prostor každý den od 20 hodin do půl druhé ranní. Tomáš Motl, výkonný ředitel nové stanice, prozradil, že ČT art se bude poměrně často věnovat hudbě.

Hudba se prosadí i v prime timu. Úterní půl devátá večerní se bude věnovat současné české hudební tvorbě. Středa se ponese ve znamení jazzu, etna a world music vždy třicet minut před půlnocí. Ve stejný čas v pátek nová stanice nabídne svým divákům záznamy rockových koncertů. Ani klasická hudba neupadne v zapomnění. ČT art se jí bude věnovat hned třikrát v týdnu. Také pořady jako Klobouk dolů, Slovenské okno nebo Terra musica hudbu nevynechají.

„Doufám, že budeme kulturu nejen zaznamenávat, ale také spoluvytvářet."Tomáš Motl, výkonný ředitel ČT art

Česká televize divákům díky novému kanálu nabídne hudební zpravodajství, publicistiku, záznamy z koncertů, ale i přímé přenosy, živé vstupy či diskusní pořady. Kritické věty, týkající se nejen hudby, zaznějí v pořadu s pracovním názvem Ať hodí slovem. Na pozvánky nejen na české akce si potom posvítí Kulturní bedekr. A také Události v kultuře, které se budou vysílat od 20 hodin, hudbu nevynechají.

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Alena Uhlířová