Dan McCafferty a Karel Mařík natočí společný videoklip

Cesty tří uznávaných umělců spojila v minulých prosincových dnech tvorba na videoklipu s názvem You and Me. Jedná se o promo videoklip k projektu Akordeon bez hranic Karla Maříka.

Dan McCafferty Dan McCafferty Zdroj:Topart-Media

 Skladatel Karel Mařík si přizval ke spolupráci na projektu Akordeon bez hranic světoznámého fotografa Antonína Kratochvíla a bývalého frontmana kapely Nazareth Dana McCaffertyho

„Celý klip bude ztvárněn během noci a východu slunce. Představuji si podmanivé scény z noční ulice. Do toho detailní záběry zpívajícího Dana a Káji hrajícího na akordeon a samozřejmě nesmí chybět krásná žena, o které píseň vypráví,“ nastiňuje scénář režisér Antonín Kratochvíl. Natáčení videoklipu proběhne v naší metropoli ve dnech 12. a 13. prosince. Autory textu písně jsou Dan McCafferty a Miloš Skalka.

„Myšlenka vytvořit skladbu pro akordeon a symfonický orchestr ve mně zrála velmi dlouho. Prostřednictvím koncertu chci lidem ukázat, jaké žánrové a zvukové možnosti v sobě akordeon ukrývá a jaká je v něm obrovská hudební duše,“ popisuje Karel Mařík svou představu.

Antonín Kratochvíl je světově uznávaný český fotograf. Ve své tvorbě se věnuje zejména dokumentární fotografii, za kterou byl několikrát mezinárodně oceněn. Jeho fotografie se objevují v nejprestižnějších novinách a časopisech po celém světě. Je zařazen mezi sto nejvýznamnějších osobností světové fotografie.

Čtěte také - Autogramiáda Nazareth: A přece se dočkali

Dan McCafferty je sólový zpěvák a jeden ze zakládajících členů skotské hard rockové skupiny Nazareth, která vznikla v roce 1968. Vedle alb domovské kapely má na kontě dvě sólová alba s názvem Dan McCafferty a Into the Ring. V srpnu 2013 ze zdravotních důvodů odešel od Nazareth.

Karel Mařík je hudební skladatel, producent, aranžér a instrumentalista. Věnuje se popové, rockové, divadelní, filmové, klasické a scénické hudbě. Spolupracuje mimo jiné s největšími hvězdami české hudební scény, např. s Danielem Landou, Petrem Kolářem, Michalem Pavlíčkem či Annou K, produkuje hudbu k celovečerním filmům.

Pěvecky se na Akordeonu bez hranic vedle McCaffertyho podílí ještě někdejší dlouholetý sólista ruského armádního pěveckého sboru Alexandrovci Andrej Romanov, zpěvačka Kristýna Peterková a řada dalších umělců.

Klip bude natočen jako promotion pro koncerty Akordeonu bez hranic, které jsou v plánu na jaro příštího roku.

Napsal(a):

Zanechat komentář