Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

Dirty Loops Dirty Loops Zdroj: of.stránky kapely


Severská trojice vpadla na světovou hudební scénu svérázným coverem „Just Dance“ od Lady Gaga. Video oblétlo svět bez jakéhokoliv proma, kdy nasbíralo přes 2 miliony shlédnutí. Dalšími inspiracemi pro kreativní uchopení byly předělávky Justina Biebera, Britney Spears nebo Rihanny. Zlom nastal v momentě, kdy upoutali pozornost kanadského producenta Davida Fostera, se kterým vytvořili svůj první autorský počin „Hit Me“ a natočili debutové album Loopified. Nikdo z kamarádů nečekal, že z původního projektu pro zábavu se stane světoznámá kapela s unikátním zvukem.

 

 


Ortodoxní příznivce jazzu či klasiky by mohla groovová smršť pobouřit. Avšak zdání klame. Henrik Linder (basa) a Aron Mellergårdh (bicí) studovali jazz a Jonah Nilsson klasickou teorii na Södra Latin. Poté se opět včichni tři vydali za muzikou na Royal College of Music ve Stockholmu. Precizně provedené skladby kombinující jazz, funky, pop, elektroniku či R&B proto můžou nadchnout jak přísné jazzmany, tak široké mainstreamové publikum. Nové album již nedočkavě očekáváme, avšak naladit se na něj však můžeme dříve. Neváhejte a jděte zažít Dirty Loops na vlastní kůži 8. října v Brně či 9.října v Praze!

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Do Mersey klubu zavítají ikony alternativního rocku v rámci projektu Micka Harveyho

  Australský hudebník Mick Harvey, který spoluzakládal temnou kapelu The Birthday Party a vystupoval s The Bad Seeds Nicka Cavea i s PJ Harvey, míří do Brna.

 • Soutěžte o 3x2 lístky na koncert Hundred Seventy Split

  Kapela Hundred Seventy Split v čele s baskytaristou Leem Lyonsem se řítí 29. října do Lucerna Music Baru. Pokud chcete slyšet jejich vlastní tvorbu založenou na bluesrockových postupech, ale i zažít woodstockový set Ten Years After, pak pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na tento jedinečný koncert! Více se o kapele dočtete v našem rozhovoru zde.

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.