Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

Dirty Loops Dirty Loops Zdroj: of.stránky kapely


Severská trojice vpadla na světovou hudební scénu svérázným coverem „Just Dance“ od Lady Gaga. Video oblétlo svět bez jakéhokoliv proma, kdy nasbíralo přes 2 miliony shlédnutí. Dalšími inspiracemi pro kreativní uchopení byly předělávky Justina Biebera, Britney Spears nebo Rihanny. Zlom nastal v momentě, kdy upoutali pozornost kanadského producenta Davida Fostera, se kterým vytvořili svůj první autorský počin „Hit Me“ a natočili debutové album Loopified. Nikdo z kamarádů nečekal, že z původního projektu pro zábavu se stane světoznámá kapela s unikátním zvukem.

 

 


Ortodoxní příznivce jazzu či klasiky by mohla groovová smršť pobouřit. Avšak zdání klame. Henrik Linder (basa) a Aron Mellergårdh (bicí) studovali jazz a Jonah Nilsson klasickou teorii na Södra Latin. Poté se opět včichni tři vydali za muzikou na Royal College of Music ve Stockholmu. Precizně provedené skladby kombinující jazz, funky, pop, elektroniku či R&B proto můžou nadchnout jak přísné jazzmany, tak široké mainstreamové publikum. Nové album již nedočkavě očekáváme, avšak naladit se na něj však můžeme dříve. Neváhejte a jděte zažít Dirty Loops na vlastní kůži 8. října v Brně či 9.října v Praze!

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Písničkář Pokáč dokazuje, že je Úplně levej

  Známý český písničkář a textař Pokáč, který tento rok vydal své druhé album s názvem ,,Úplně levej", vypustil do světa stejnojmenný videoklip.

 • Foto: Chinaski, Sono, Brno, 4.10 2019

  Skupina Chinaski vydala nové album "11", které se rozhodla pokřtít hned v několika městech. Na fotogalerii z brněnského křtu se můžete podívat zde.

 • Céline Dion se po 12 letech vrací do Prahy. Zahájí zde evropskou část světového turné

  Kanadská zpěvačka Céline Dion rozšiřuje aktuální turné „COURAGE WORLD TOUR" o několik desítek evropských koncertů. První z celkem třiatřiceti evropských zastávek bude 21. května 2020 v Praze, kam se popová superstar vrátí po dlouhých 12 letech. Aktuální světové turné se koná u příležitosti vydání nového alba Courage, které celosvětově vychází 15. listopadu.

 • Earth, Wind & Fire Experience v listopadu připomenou poctivý funk let sedmdesátých a osmdesátých

  Třináctičlenná kapela Earth, Wind & Fire Experience vedená kytaristou a držitelem šesti cen Grammy Al McKayem láká 4. listopadu do Lucerny na nefalšovanou funkovou smršť. Kapela přes úctyhodný věk svého šéfa stále patří k headlinerům řady předních nejen jazzových festivalů a nabízí zcela autentický zážitek z hudby, která navždy ovlivnila americkou i světovou hudební scénu.