neděle, 08 září 2019 06:43

Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

Napsal(a)
Dirty Loops Dirty Loops Zdroj: of.stránky kapely

Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.


Severská trojice vpadla na světovou hudební scénu svérázným coverem „Just Dance“ od Lady Gaga. Video oblétlo svět bez jakéhokoliv proma, kdy nasbíralo přes 2 miliony shlédnutí. Dalšími inspiracemi pro kreativní uchopení byly předělávky Justina Biebera, Britney Spears nebo Rihanny. Zlom nastal v momentě, kdy upoutali pozornost kanadského producenta Davida Fostera, se kterým vytvořili svůj první autorský počin „Hit Me“ a natočili debutové album Loopified. Nikdo z kamarádů nečekal, že z původního projektu pro zábavu se stane světoznámá kapela s unikátním zvukem.

 

 


Ortodoxní příznivce jazzu či klasiky by mohla groovová smršť pobouřit. Avšak zdání klame. Henrik Linder (basa) a Aron Mellergårdh (bicí) studovali jazz a Jonah Nilsson klasickou teorii na Södra Latin. Poté se opět včichni tři vydali za muzikou na Royal College of Music ve Stockholmu. Precizně provedené skladby kombinující jazz, funky, pop, elektroniku či R&B proto můžou nadchnout jak přísné jazzmany, tak široké mainstreamové publikum. Nové album již nedočkavě očekáváme, avšak naladit se na něj však můžeme dříve. Neváhejte a jděte zažít Dirty Loops na vlastní kůži 8. října v Brně či 9.října v Praze!

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019 Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019

  The Tiger Lillies je tříčlenná skupina, která vznikla v roce 1989. Všichni členové pocházejí z Londýna. Koncertují po celém světě a v České republice koncertují pravidelně od doby svého vzniku. Mrkněte na náš fotoreport z Divadla Archa.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };