středa, 16 říjen 2019 15:45

Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

Napsal(a)
Zpěvák Harleje Tomáš Hrbáček na letošním Rock Heart festivalu. Zpěvák Harleje Tomáš Hrbáček na letošním Rock Heart festivalu. Foto: Petr Zip Hájek/musicweb.cz

Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 

Ze singlu Nejsem zklamanej je zjevné, že žádných stylových kotrmelců se fanoušci Harleje ani po pětadvaceti letech existence obávat nemusí. Výpravný klip je v historii kapely už třiadvacátý. Zároveň se jedná o druhou spolupráci s  s režisérem Petrem Vincem Havlíčkem a firmou KH'Filmin. Právě s nimi kapela pořídila i jeden ze svých nejúspěšnějších klipů Strážní andělé„Už je to víc jak rok od posledního klipu, chtěli jsme našim fandům předložit novou písničku a nový obrázky. Z výsledku mám dobrej pocit a věřím, že bude bavit i naše posluchače,” říká kytarista a kapelník Harleje Tonda Rauer. Hudebně je pod skladbou podepsán právě on, zatímco text si vzal na starosti Tomáš Miřatský.

 

 

Singl je předzvěstí nového alba. Na jeho vydání si ale ještě musíme počkat, plánuje se na přelom února a března příštího roku. Hned po něm bude následovat halové turné završené 18. dubna koncertem v pražském Foru Karlín. „Píseň Nejsem zklamanej pro nás znamená začátek kolotoče natáčení nový desky a už se na to těším. Baví mě dělat nový písničky a vždycky jsem netrpělivý, jakou budou mít odezvu," doplňuje Rauer. Čas zbývající do konce roku kapela stráví na cestách se spřátelenou partou Komunál. Turné zahájila právě premiéra nového klipu 4. října, jeho vyvrcholením bude tradiční Vánoční merenda v Králíkách u Nového Bydžova.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Program podzimního turné:

18. října - Křesetice, KD
19. října - Holýšov, KD
1. listopadu - Havlíčkův Brod
2. listopadu - Česká Lípa
8. listopadu - Prachatice,Hotel Park (+ Narttu)
9. listopadu - Boskovice, Sokolovna
15. listopadu - Klatovy, KD
16. listopadu - Bezno u Mladé Boleslavi, KD
6. prosince - Vamberk, KD
7. prosince - Práče u Znojma (+ Hanzs Fuckers)
14. prosince - Horažďovice, KD
25. prosince - Králíky u Nového Bydžova, KD

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };