Vytisknout tuto stránku

Elán rozjíždí turné. Koncert v Liberci se přesouvá

Původně plánovaný zahajovací koncert aktuálního turné skupiny Elán, který se měl konat v Liberci, se přesouvá na 9. května. Kapela místo toho zahájí své turné 28. března v KD Aldis v  Hradci Králové.

Elán Elán Zdroj: musicpress.sk

První koncert se měl uskutečnit v úterý 26. března. Liberec o něj však nepřijde. Kapela se za svými fanoušky vrátí v květnu. Vstupenky na březnový koncert zůstávají platné i pro nový termín. Není tedy třeba je vyměňovat.

Unikátní akustické turné nazvané V divadle startuje 28. března. Během tour kapela navštíví celkem dvanáct míst v Čechách i na Moravě. Je to vůbec poprvé, co trio Jožo Ráž, Jano Baláž a Vašo Patejdl vystoupí samostatně bez doprovodných hudebníků. V rámci speciálního akustického programu se sami doprovodí na basu, kytaru a klavír.

 

 

Pozornost kapela věnovala nejen zvukovému, ale i vizuálnímu zážitku. Poklidnou domáckou atmosféru vykouzlí speciálně stylizovaná scéna evokující obývací pokoj. Kromě toho se fanoušci budou moci do programu osobně zapojit a na pódiu si se skupinou popovídat, nebo zazpívat některou z písní.

Skupina Elán se pohybuje na hudební scéně od roku 1969, kdy ji založili teprve čtrnáctiletí Jožo Ráž a Vašo Patejdl. Do povědomí širší veřejnosti se dostala v osmdesátých letech, když na Bratislavské lyře získala Stříbrnou lyru se svou skladbou Kaskadér. Na svém kontě má do dnešního dne celkem dvacet tři alb a je jednou z nejuznávanějších československých kapel.

Termíny koncertního turné:

28. 3. Hradec Králové, KD Aldis

17. 4. Praha, Velký sál Lucerny

25. 4. Brno, Bobycentrum 

7. 5. Ostrava, DKMO

9. 5. Liberec, Dům kultury

10. 5. České Budějovice, Metropol

14. 5. Ústí nad Labem, Dům kultury

16. 5. Karlovy Vary, Hotel Thermal

18. 5. Zlín, Kongresové centrum

23. 5. Olomouc, Open Air Sv. Kopeček

24. 5. Žďár nad Sázavou, Dům kultury

30. 5. Znojmo, Open Air - hrad Znojmo

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Kristina Lachmanová