20.05.2013 7:00

Ozzy, Madonna, Lady Gaga a Karel Gott v klipu Support Lesbiens

Není tomu tak dávno kdy Hynek Toman, krátce poté, co z kapely odešel Kryštof Michal, slíbil vtisknout Supportům novou tvář. Po pár měsících kapela získala hned několik nových tváří a ohlásila se s novým videoklipem, který už je kompletně v režii nové sestavy. A Supporti z něj neskrývají radost.

 

V novém klipu se na jednom pódiu sejdou star Ozzy Osbourne, Lady Gaga, Janis Japlin, Madonna, David Bowie a samotný mistr českého hudebního nebe Karel Gott. Jak je tohle možné? Asi tak, že se Marek Škarpa, režisér a autor scénáře zmíněného videoklipu, dohodl s fotografem Petrem Kurečkou, autorem benefičního kalendáře Proměny pro nadaci Chantal Poullain, a spojili tyto dva projekty dohromady.

Námětem charitativního kalendáře je přeměnit slavné české osobnosti v zahraniční hvězdy, povětšinou z hudební a filmové branže. Shodou okolností se singl Support Lesbiens jmenuje Changes, čímž se stal koncept dokonalým. Za kameru se postavil Tomáš Drdácký a jako výsledek vznikl vynikající klip, v němž se jako třešnička na dortu objeví dokonce i Mistr Karel Gott.

 

 

V klipu se ve světové hudebníky promění herečka Dana Balutková (Ozzy Osbourne), Bára Hrzánová (Tina Turner), Petra Hřebíčková (Madonna) nebo Martina Pártlová (Slash). K tomu všemu se v roli uvaděčky konkursu představí nepřehlédnutelná Ester Kočičková. Objeví se také publicista a novinář Honza Dědek, a to v dvojroli porotce a současně účastníka soutěže v podobě Gena Simmonse ze slavných Kiss. V klipu se mihne i fotograf Petr Kurečka v rolích vizážisty a Davida Bowieho.

 „Byl to doslova natáčecí maratón. Během tří dnů jsme vystřídali pět lokací napříč Prahou, použili desítky kostýmů… Když jsem psal scénář, počítal jsem rovnou s možností, že stihneme tak polovinu všech těch nápadů. Doteď jsem překvapený, že jsme to zvládli celé, včetně závěrečného překvapení – Karla Gotta,“ popisuje náročný vznik klipu Marek Škarpa a dodává: „Karel Gott, to je můj splněný herecký sen. Říkat nevětší české hudební hvězdě, co má dělat před kamerou, všechny ty pokyny – akce, stop, Karle, sjedeme to ještě jednou… Bavilo mě, že jsem poznal Karla Gotta jako člověka, který má rád sebeironii a nadsázku."

 

Čtěte také: Legendárním Bon Jovi předskočí Support Lesbiens v nové sestavě

 

Stejně tak obdivuje profesionální chování ostatních účastníků natáčení a protagonistůsvětových star. „Dana (Batulková – pozn. red.) přijela v devět ráno, měla za sebou natáčení seriálu od pěti ráno a místo aby šla spát, vysekla na pódiu Ozzyho a od nás jela rovnou na zkoušku do divadla,“ oceňuje přístup a nasazení herců Škarpa.

Support Lesbiens si teď ale ani náhodou neodpočinou. 25. května je čeká první vystoupení v novém složení na charitativní akci Muzikanti dětem ve Velkém Meziříčí a 24.6. opravdový „křest ohněm“ v pražské Synot Tip Aréně (v Edenu), kde budou zahajovat koncert americké skupiny Bon Jovi. „Na říjen plánujeme vydání nového alba a na konec roku tři koncertní křty v Praze, Brně a Ostravě. Plánů je dost, takže práce také,“ uzavírá spokojeně Hynek Toman. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.