19.05.2013 13:00

A Banquet: Nominovaný objev roku představil nový videoklip

A Banquet A Banquet Zdroj: a-banquet.com

Jméno pražské skupiny A Banquet letos figurovalo v nominacích na objev roku a na všechny stěžejní hudební ceny. Skupina si ani nestačila odpočinout a pustila se do práce, ze které vzešla nová skladba Too Young a stejnojmenný videoklip.

Letošní rok byl pro A Banquet plný nominací. Loňský debut Breath kapele vynesl hned tři ceny - vítězství v anketě Žebřík a druhé a třetí místo v udílení Cen Óčka a Andělů. Ani ne po dvou měsících od tohoto triumfu představují A Banquet zbrusu novou skladbu Too Young a připojují k ní i videoklip.

„Moc děkujeme třiaosmdesáti fanouškům, bez jejichž podpory by videopodoba Too Young zřejmě neexistovala. Rozhodně ne teď."A Banquet

Realizace videoklipu byla těžká kvůli finančním prostředkům, ale nakonec se díky osmdesáti třem lidem, kteří na vznik klipu A Banquet přispěli, podařilo vše uskutečnit a video k písni natočit. Na produkci singlu Too Young se podílel Luke Paget z britské formace The Feud a Steve Albinim (např. Nirvana, Pixies), který je podepsán i pod debutovým albem kapely.

A Banquet vysvětlili opětovné zvolení zahraničního producenta následovně: Kluky známe přes dva roky. Několikrát jsme spolu koncertovali jak v Čechách, tak v Anglii, a protože máme spolu hodně společného - hudebně i lidsky, zůstali jsme v kontaktu. Výběr Luka za koproducenta byl přirozeným vyústěním naší spolupráce i přátelství."

Režie, animace i produkce videoklipu jsou dílem Martina Živockého, který byl letos na Andělech oceněn za nejlepší videoklip roku 2012, jenž vznikl pro Borise Carloffa. Režisér a animátor si dokonce za tento videoklip odnesl prvenství v kategorii krátkých studentských filmů z Anima Festu v Bruselu.

 

{youtube}wdTLe05-r8E{/youtube}

 

A Banquet představí svůj nový singl naživo v průběhu festivalové sezóny, během které vystoupí například na Rock for People nebo na Českých a Moravských hradech.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.