05.05.2013 22:59

SuperStar 2013: Kukačku a Stýblovou předčil Šafařík

Další neděle je pryč a s ní je odvysílán i další díl pěvecké soutěže SuperStar 2013. Tématem sedmého finále se staly zamilované písně. Zazněly hity od českých i slovenských interpretů, jako například Ivety Bartošové, skupiny Lucie, Beáty Dubasové i kapely Olympic.

Byl první máj, byl lásky čas… A ten se projevil i v neděli 5. května, kdy se uskutečnilo sedmé finále nové éry SuperStar 2013. Hořící srdce na pódiu předznamenalo téma písní tohoto večera – skladby plné lásky a zamilovanosti. Každý ze šesti finalistů zazpíval dva songy - jeden československý a jeden zahraniční. Zpěv všech finalistů předcházel medailonek o jejich láskách.

Jako první vystoupila Veronika Stýblová, která zazpívala hit od Mariah Carey – Without You. Těžká píseň i pro Veroniku, která jako by měla ze začátku svého zpěvu problém s hloubkami, které nedotáhla tam, kam měla. Veronice by určitě pomohlo, kdyby si celou píseň posadila o něco výše, vysoké tóny totiž zvládla s naprostým přehledem, což by jiné zpěvačky patrně nezvládly s takovou lehkostí. Podobný názor měla i porota s tím, že všichni její členové k drobným výčitkám dodali, že i přes drobné chybičky v této písni je Veronika nejlepší zpěvačkou v celé soutěži.

Jako druhou píseň Veronika zazpívala Víš lásko od bulvárně propírané Ivety Bartošové. Veronika opět nezvládla hloubky, k čemuž se přiznala i ve svém medailonku – údajně jí vždy dělají problémy. Vše ostatní zazpívala skvěle. Farna však Veronice vytkla nájezdy na tóny a dále nudnost. Podle ní už je Veronika pořád stejná a ničím nepřekvapuje. Soukup a Habera nijak zvlášť velké výtky neměli.

 

 

Další se na pódiu objevil Štefan Pčelár s romantickým ploužákem Ak nie si moja od Vašo Patejdla. Pro Štefana to nebylo nejlepší vystoupení, protože byl trochu rytmicky mimo, navíc bez emocí. Z jeho vystoupení nebyla cítit žádná něžnost, jako by pro nikoho nezpíval. Farna označila Štefanovo vystoupení za nejhorší.

Dalším Štefanovým songem byl Wonderwall od skupiny Oasis, který si sám doprovodil na kytaru. Štefan tentokrát zpíval mnohem lépe než při své první písni – s dynamikou, emocemi, přirozeností. Zlepšil se i v rytmice a intonaci. Porota ocenila jeho výstup, nicméně Soukup vytkl, že je tento večer pro něj bezpohlavní, že zatím nezaznělo nic, co by ho zvedlo ze židle.

Čtěte také: Martin Harich ve videoklipu nečeká, co se stane  

Jako třetí se na pódiu objevila Sabina Křováková. Ta se předvedla s písní od Rihanny, Love the Way You Lie. Sabina zpívala docela přesvědčivě, občas se jí nějaký tón nezdařil zazpívat čistě, ovšem to k ní od začátku soutěže patří. Sabina svou těžkou píseň zvládla bravurně a to i přes to, že měla celý týden problémy s hlasivkami. Porota se tentokrát při hodnocení neshodla. Soukup kritizoval, že se Sabina za těch pár měsíců v soutěži nikam neposunula, k tomu přidal i pár negativních poznámek ohledně její intonace a rytmiky. Ewa Farna zase naopak vystoupení ocenila a její výkon pochválila.

Druhou písní se stala Už nejsem volná od Petry Janů. Sabina začala trochu zhurta - nemoc se projevila a hlasivky ji sem tam zradily. Občas neudržela dlouhý tón, ale vše vyzpívala a s touhle těžkou písní se nakonec poprala dobře. Od publika se dočkala velké odezvy. Soukup označil Sabinu za sebevraha, když se pustila do tak těžké písně. Celá porota však její vystoupení nakonec ocenila.

Jako další zazpíval fešný Martin Šafařík píseň Dotknu se ohně od skupiny Lucie. Martin se docela předvedl: český hit pojal trochu po svém, ale zajímavě. Nejvyšší tóny, na které by svým hlasovým rozpětím nedosáhl, vyřešil nižší polohou, což se do písně nakonec hodilo. Jeho podání mělo dynamiku a vypadalo to, že se Martin v dané skladbě našel. Porota jeho výstup též ocenila a ohodnotila jej pozitivně.

5 5 2013 SuperStar

Další Martinova píseň byla What Goes Around…Comes Around od Justina Timberlaka. Šafařík ukázal, že je prostě dobrý zpěvák. Střídání falzetu s normálním zpěvem zvládal bez potíží, skoro vše bylo čisté, s lehkostí a dokonce i pohybem. Diváky tak skvěle bavil. Farna jeho vystoupení označila za nejlepší výkon večera, Habera zase pasoval Martina na hvězdu večera, Soukup se k jejich chválám přidal.

Jako předposlední z finalistů se představila Tereza Mandzáková s písní The Power of Love od Frankie Goes To Hollywood. Tereza zněla spíše, jako kdyby zpívala ve sboru: všechny tóny měla čisté, ale píseň v jejím symfonickém podání neměla žádnou šťávu a vše bylo takové unylé. Porota jí jednolitost vytkla též. Soukup přidal, že se Tereza dívá na neidentifikovatelný bod, což nevypadá dobře. „Celá píseň byla v jedné rovině. Ty tóny, to bylo takové lehké našlapování,“ prohlásil Pavol Habera.

Druhou písní se stala Vrať mi tie hviezdy od Beáty Dubasovové. Tereza se do zazpívaných kudrlinek kupodivu nezamotala a vnesla do téhle písně i více emocí. Píseň však nebyla nijak těžká. Habera při hodnocení uvedl, že každý má svou osobitost a že jsou v soutěži s mnohem silnější osobností, než je právě Tereza. Podobnou poznámku měli i ostatní členové poroty.

 

„Jsi taková zpívající modelka.“Ewa Farna

 

Poslední zamilované píseně zpíval Adam Kukačka. Shodou okolností vzdal hold skupině Olympic, jejíž bubeník Milan Peroutka den před sedmým finálovým večerem zesnul. Adam se pustil do jednoho ze známých hitů této skupiny, Jasná zpráva. Svůj zpěv navíc doprovodil na kytaru. Vše zazpíval čistě a přirozeně. Porota mu vytkla akorát povzdechy na koncích veršů, avšak k této písni svým způsobem patřily. Habera po svém hodnocení popřál upřímnou soustrast členům rodiny bubeníka Peroutky.

 

 

Poslední písní jednotlivých finalistů byla Adamem zpívaná Everything I Do od Bryana Adamse. Přesně Adamův styl. Přesto si moc nepohrál s kudrnatými konci frází a trochu tím zklamal některé členy poroty. I přes to, právě tato píseň zněla nejmilostněji z celého večera. Porota se v názoru na Adamův výkon opět neshodla: Soukup chválil a Ewa vytýkala, že byl chvílemi nad tónem.

„Většina z vás dneska nastoupila na krásnou loď a pak zjistila, že je to Titanic. Ty nejsi výjimkou.“ Pavol Habera

Každý z finalistů sice zazpíval dvě láskyplné písně, ale to nebylo vše. Před vyhlášením výsledků se na pódiu objevil i Michal David a předvedl své pěvecké a klavírní um se svou písní Vůně ženy.

Členové poroty po dotazu, koho by dnes zvolili za SuperStar a koho by poslali z kola ven, zmínili tato jména: Ewa Farna by vyloučila Terezu Mandzákovou a nebavila ji ani Veronika Stýblová. Celý večer ohodnotila jako průměrný a podle ní jediný, kdo tohle kolo soutěže trochu pozvedl, byl Martin Šafařík. Pro Ondřeje Soukupa byla nejhorší stejně jako pro Farnou Tereza Mandzáková. Jako muzikantsky nejlepším se pro něj stal Martin Šafařík, ale emočně Adam Kukačka. Pavol Habera tohle kolo zvolil jako nejlepšího zpěváka Martina Šafaříka a domů by poslal též Terezu Mandzákovou jako jeho kolegové. Diváci v sedmém finále pěvecké soutěže SuperStar se ztotožnili s verdiktem poroty a vyloučili Terezu Mandzákovou.

V osmém finále, které se bude konat za týden, budou o první místo SuperStar a výhru 100 000 eur (v přepočtu 2,5 milionu korun) dále bojovat Sabina Křováková, Martin Šafařík, Veronika Stýblová, Adam Kukačka a Štefan Pčelár.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.