23.05.2013 17:00

OPEN AIR Hollywood Night 2013 na letních hudebních festivalech

Český národní symfonický orchestr zanedlouho opět zahájí letní festivalovou sezónu. Pod širým nebem budou znít ty nejlepší filmové melodie Hollywoodu. Pořadatelé vyzývají, aby návštěvníci přišli v kostýmech svých oblíbených filmových hrdinů. >

Sezóna letních hudebních festivalů začíná a s ní je zde i devátý ročník festivalu Prague Proms, který bude zahájen open air koncertem Hollywood Night 2013. Český národní symfonický orchestr s dirigentem Janem Chalupeckým v čele zahraje pod širým nebem ty nejkrásnější a nejslavnější filmové melodie z nových i starších filmových megahitů. Na své si tak přijdou milovníci filmové hudby všech generací.

„Připravujeme větší stage a celkově velkorysejší technické zázemí. Koresponduje to s tím, že zatímco loni na tento koncert dorazilo zhruba šest tisíc diváků, letos jich očekáváme až deset tisíc. Chceme navázat na loňský úspěch a zase se o kus posunout. Posílili jsme proto samotný orchestr, hrát bude přes osmdesát hudebníků, a tím překvapení nekončí.“Jan Hasenöhrl, ředitel festivalu a Českého národního symfonického orchestru

Open air koncert festivalu zahájí sám primátor hlavního města Prahy MUDr. Bohuslav Svoboda, místo taktovky se však vybaví světelným mečem řádu rytířů Jedi z legendární ságy Star Wars. Český národní symfonický orchestr chce z koncertu udělat zážitek lahodící uchu i oku, a proto: návštěvníci, důkladně prohledejte během následujících třiceti dnů své šatníky, popusťte uzdu své fantazii a dorazte v převlečení za své oblíbené filmové hrdiny a hvězdy stříbrného plátna.

Na programu OPEN AIR jsou slavné melodie z Belmondových filmů, Bondovek, blok westernů, skladby Johna Williamse, ale také hity z filmů Harry Potter, Shreck, Piráti z Karibiku, Mission: Impossible. Na navšetvníky rovněž bude čekat taneční show na téma filmové hudby, kterou Český národní symfonický orchestr připravuje ve spolupráci se společností Oriflame.

 21 5 2013 orchestr

OPEN AIR Hollywood Night 2013 bude nezapomenutelným zážitkem, stejně jako další koncerty festivalu, které jsou nabité zvučnými světovými jmény jako Wynton Marsalise - excelentní trumpetista, zpívající herec F. Murray Abrahama nebo legendární Salieri z Formanova Amadea.  Světové premiéry se dočká rovněž opereta Proso proslulého českého autora Járy Cimrmana. Na své si přijdou i milovníci jazzové hudby, letos je pro ně poprvé připraven pojízdný jazzový klub.   

Koncert ve velkém stylu hudební show plné nejslavnějších filmových melodií se uskuteční pod širým nebem 16. června ve 20 hodin na Václavském náměstí v Praze. Srdečně zváni jsou všichni obyvatelé a návštěvníci Prahy. Vstup je zdarma.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.