20.05.2013 17:00

Metalfest 2013: Každá odnož metalu si přijde na své

Již za dva týdny se v Lochotínském amfiteátru v Plzni rozpoutá metalové šílenství - 4.ročník Metalfestu. Od pátku 31.května do neděle 2.června se na podiu vystřídá řada kapel z domova i zahraničí. Hlavním tahákem je veterán rockové scény King Diamond se svou exkluzivní show pouze pro ČR, a to v kompletní pódiové produkci.

Návštěvníky festivalu čeká pestrá směs hudby namíchaná ze všech podob metalu: Hardrock, heavy, speed, power, trash metal, black, death, i folk metal. Celý areál bývá velmi dobře nazvučen, kamkoliv se hnete, hudba je vám v patách.  Říznější muzika je pak slyšet i v sousedící zoologické zahradě, odkud se mnohdy ozývají zajímavé doprovodné zvuky. Těžko říct, zda řevem zvířata protestují anebo naopak svou vlastní řečí notují spolu s davem. U některého z mnoha občerstovacích stánků si můžete koupit něco dobrého, sednout si na lavičky, zídku nebo se pohodlně rozvalit do trávy ve stínu stromů a užívat muziky. 

Prohlédněte si také sérii reportáží z Metalfestu 2012

Páteční odpoledne odstartuje již  ve 13h zprvu českými kapelami Power 5, Salamandra a Citron, kotel se ještě více zaplní kolem 17h - dívčí kapela ze Švédska Crucified Barbara jistě zvedne z lavic nejednoho doposud sedícího metalistu. Následovat by pak měli Pink Cream 69 a U.D.O. Na závěr se představí norští Satyricon.

V sobotu není radno dlouho vyspávat - program zahájí už v 10:30h výborní brněnští Eagleheart, které stojí za to vidět i slyšet. Pokračovat budou Accuser, domácí Sebastien se svými hosty a Daniel Krob, bývalý kytarista Arakinu a Kreyson. Zpěvák kapely Kataklysm Maurizio Iacomo se spolu s dalšími třemi členy kapely na pódiu objeví hned dvakrát - nejdříve se svým zajímavým italským hudebním projektem Ex Deo. Ti pak uvolní prostor pro Milking The Goatmachine a Bloodbound. Ve Večerní části programu zahrají Kataklysm, Katatonia a úplně na závěr Sonata Arctica.

Čtěte také: Tradice jménem Metalfest: Proleťme se předchozími ročníky

Těm, kteří kytarové metalové běsnění vydrží až do neděle, k svátečnímu obědu kolem poledne zahrají švédští Enforcer, siestu si pak mohou vychutnat s českými Kreyson. Přitvrdí dánští Mercenary, němečtí Varg a Freedom Call. A pomalu se přehoupneme k hlavnímu večernímu programu - zda to bude (jak se říká) i nejlepší nakonec - přijeďte posoudit sami : Korpiklaani, Airbourne a King Diamond.
Pokud budete chtít během festivalu ulovit nějaký ten podpis svých oblíbených kapel do památníčku na plakát, cédéčko či přímo holé tělo - sledujte pak v areálu aktuální časové plány autogramiád, které probíhají souběžně s hudební produkcí.

 

 

Metalfest přitáhne do Plzně tisíce posluchačů tohoto žánru, pro které bude zajištěno i patřičné zázemí. Stanování je možné zdarma na označených loukách v bezprostřední blízkosti amfiteátru se stánky s občerstvením, ze kterých se mnohde line řízná reprodukovaná muzika nejen přes den, ale i celou noc.

Kdo se nespokojí s plátěným přístřeškem, má možnost ubytování ve vybraných plzeňských hotelech se slevou. I ti, kteří stanují, se často vydávají do města na prohlídku Pivovarského muzea, exkurzi Plzeňského Prazdroje (i zde jsou domluveny slevy) či jen prohlídku památek. Podle velkého množství černých triček s názvy všech možných metalových kapel v ulicích tak i neinfomovaní plzeňané poznají, že se děje něco neobvyklého.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.