pondělí, 20 květen 2013 17:00

Metalfest 2013: Každá odnož metalu si přijde na své

Napsal(a)
Metalfest 2012 Metalfest 2012 Foto: Eva Makovská, Musicweb.cz

Již za dva týdny se v Lochotínském amfiteátru v Plzni rozpoutá metalové šílenství - 4.ročník Metalfestu. Od pátku 31.května do neděle 2.června se na podiu vystřídá řada kapel z domova i zahraničí. Hlavním tahákem je veterán rockové scény King Diamond se svou exkluzivní show pouze pro ČR, a to v kompletní pódiové produkci.

Návštěvníky festivalu čeká pestrá směs hudby namíchaná ze všech podob metalu: Hardrock, heavy, speed, power, trash metal, black, death, i folk metal. Celý areál bývá velmi dobře nazvučen, kamkoliv se hnete, hudba je vám v patách.  Říznější muzika je pak slyšet i v sousedící zoologické zahradě, odkud se mnohdy ozývají zajímavé doprovodné zvuky. Těžko říct, zda řevem zvířata protestují anebo naopak svou vlastní řečí notují spolu s davem. U některého z mnoha občerstovacích stánků si můžete koupit něco dobrého, sednout si na lavičky, zídku nebo se pohodlně rozvalit do trávy ve stínu stromů a užívat muziky. 

Prohlédněte si také sérii reportáží z Metalfestu 2012

Páteční odpoledne odstartuje již  ve 13h zprvu českými kapelami Power 5, Salamandra a Citron, kotel se ještě více zaplní kolem 17h - dívčí kapela ze Švédska Crucified Barbara jistě zvedne z lavic nejednoho doposud sedícího metalistu. Následovat by pak měli Pink Cream 69 a U.D.O. Na závěr se představí norští Satyricon.

V sobotu není radno dlouho vyspávat - program zahájí už v 10:30h výborní brněnští Eagleheart, které stojí za to vidět i slyšet. Pokračovat budou Accuser, domácí Sebastien se svými hosty a Daniel Krob, bývalý kytarista Arakinu a Kreyson. Zpěvák kapely Kataklysm Maurizio Iacomo se spolu s dalšími třemi členy kapely na pódiu objeví hned dvakrát - nejdříve se svým zajímavým italským hudebním projektem Ex Deo. Ti pak uvolní prostor pro Milking The Goatmachine a Bloodbound. Ve Večerní části programu zahrají Kataklysm, Katatonia a úplně na závěr Sonata Arctica.

Čtěte také: Tradice jménem Metalfest: Proleťme se předchozími ročníky

Těm, kteří kytarové metalové běsnění vydrží až do neděle, k svátečnímu obědu kolem poledne zahrají švédští Enforcer, siestu si pak mohou vychutnat s českými Kreyson. Přitvrdí dánští Mercenary, němečtí Varg a Freedom Call. A pomalu se přehoupneme k hlavnímu večernímu programu - zda to bude (jak se říká) i nejlepší nakonec - přijeďte posoudit sami : Korpiklaani, Airbourne a King Diamond.
Pokud budete chtít během festivalu ulovit nějaký ten podpis svých oblíbených kapel do památníčku na plakát, cédéčko či přímo holé tělo - sledujte pak v areálu aktuální časové plány autogramiád, které probíhají souběžně s hudební produkcí.

 

 

Metalfest přitáhne do Plzně tisíce posluchačů tohoto žánru, pro které bude zajištěno i patřičné zázemí. Stanování je možné zdarma na označených loukách v bezprostřední blízkosti amfiteátru se stánky s občerstvením, ze kterých se mnohde line řízná reprodukovaná muzika nejen přes den, ale i celou noc.

Kdo se nespokojí s plátěným přístřeškem, má možnost ubytování ve vybraných plzeňských hotelech se slevou. I ti, kteří stanují, se často vydávají do města na prohlídku Pivovarského muzea, exkurzi Plzeňského Prazdroje (i zde jsou domluveny slevy) či jen prohlídku památek. Podle velkého množství černých triček s názvy všech možných metalových kapel v ulicích tak i neinfomovaní plzeňané poznají, že se děje něco neobvyklého.

Přehled

Další články

 • Black Star Riders odehráli v Praze strhující koncert Black Star Riders odehráli v Praze strhující koncert

  Na pódiu klubu Nová Chmelnice se sešly dvě kapely, jež se před desítkami let podílely na formování svých žánrů. Zatímco Diamond Head počátkem osmdesátých let pomáhaly na svět nové vlně britského heavy metalu, Black Star Riders jsou následovníkem Thin Lizzy, jedné z nejvýznamnějších kapel rockové historie vůbec.

 • Foto: Black Star Riders, Praha, Nová Chmelnice, 20. 11. 2019 Foto: Black Star Riders, Praha, Nová Chmelnice, 20. 11. 2019

  Prahu navštívila na svém turné staronová hardrocková legenda. 

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };