29.04.2013 0:35

SuperStar 2013: Kukačka něžný i rockový. Má za sebou nejlepší kolo

Adam Kukačka a Kristína Debnárová Adam Kukačka a Kristína Debnárová Zdroj: TV Nova

Nová éra SuperStar má za sebou šesté finále s tématem Písně na přání. V tomto kole zaznělo čtrnáct songů, každý soutěžící dostal double příležitost ukázat, co v něm je. Někteří finalisté opět překvapili, jiní zklamali. Postoupilo šest posledních přeživších.

Finalisté SuperStar 2013 se po třech měsících bydlení ve vile stavili pozdravit rodinu ve svých domovech. Jednomu ze svých blízkých věnovali písničku. Tématem šestého finále byly totiž Písně na přání, neboli hity, které si vybrali sami soutěžící a věnovali lidem, které mají rádi.

Jako první vystoupila Sabina Křováková z Děčína. V medailonku navštívila svou základní školu, kde našla kamarádku Lenku. Právě té věnovala píseň Don't Cry od Guns N'Roses. Sabina působila docela nevýrazně. Při hodnocení poroty se tento pocit potvrdil. Pavol Habera konstatoval, že ze začátku od Sabiny čekal, že její vystoupení bude zajímavé, ve druhé půlce písně se však začal nudit. Ondřej Soukup výstup komentoval podobně a prozradil, že zahlédl Sabinin výkon odpoledne při zkoušce, kdy srčela napětím. Došlo na první zklamání. Ewa Farna nazvala výstup flegmatickou, smutnou a tragickou směskou.

 

 

Sabina se trochu zlepšila při své druhé písni od Christiny Aguilery, Fighter. Byla červenočerně rockově oblečena a do písně dala veškerou svou energii. Soukup tento výstup okomentoval docela pozitivně. Jediné, co mu vadilo, bylo Sabinino špatné frázování. Ewa Farna byla kritičtější a uvedla, že se tento týden jednalo o Sabinino nejslabší kolo. Odzpívaná píseň na ni údajně působila jako říkanka. Habera uznal, že si Sabina vybrala těžkou píseň, která je kvůli angličtině nešťastná na frázování, a že to občas Sabina nezvládla.

Štefan Pčelár jako první píseň zazpíval Viva la vida od Cold Play věnovanou své kamarádce z Nitry, kde dříve pracoval u výčepu. Soukup vystoupení komentoval jako docela dobré, vytknul pouze divné přeskakování z falzetu do normálního hlasu a málo pohybu. Ewa hodnotila výkon též pozitivně a Habera nakonec dodal, že se všichni v sále bavili kromě Štefana, který měl z této písně udělat show a do svého vystoupení zapojit i diváky, protože si to mohl dovolit.

 

 

Druhou písní Štefana Pčelára se stala Don't Stop Me Now od Freddieho Mercuryho. Štefan se snažil do písně zapojit i pohyb, jehož absence v první skladbě mu byla vytýkána. Ale to mělo za následek katastrofu. Farna řekla, že to je bizarní, že má ráda kontrasty, ale že nastal velký kontrast mezi Štefanovým prvním a druhým vystoupením: měl nejisté nástupy, občas mu intonace lítala všude možně. Habera opět vytkl Pčelárův pohyb, který se hodil spíše k první jím zpívané písni. Štefan byl podle něj jinde, než muzikanti. Soukup označil píseň za nevděčnou a rýpnul si, že Štefan působil jako čertík, co vyletěl z krabičky. Ondřej Soukup se divil, že Štefan při tolika pohybech píseň vůbec udýchal.

Kristína Debnárová se ve svém domově v Ružomberoku stavila na stagi, kde ve čtyřech nebo pěti letech vystoupila poprvé. Zahrála si i na své housle a pak mamince věnovala písničku Family Portrait od zpěvačky Pink. Kristína svou píseň zazpívala bezemočně. Farna jí řekla, že intonačně bylo sice vše v pořádku, avšak že trochu chyběly právě emoce. Habera vytkl výběr písně, protože sedmnáctiletá Tereza by do ní měla pěvecky dozrát až časem. Haberá též upozornil na nedostatek emocí a Kristíninu angličtinu. Soukup ji označil za osobu, která udělala největší progres v soutěži SuperStar, protože ji původně do finálových kol porota nechtěla pustit.

Kristína Debnárová  zazpívala svou druhou píseň, jejíž interpretkou je Dominika Migrová, slovensky. Bohužel, během zpěvu se u Kristíny občas vyskytly falešné tóny. Habera i Soukup chválili výběr písně a podotkli, že ji odzpívala slušně, tradičně, nekonfliktním způsobem. Nechyběla ani ponámka, že zpívá slovenské texty lépe než anglické. Farna souhlasila, nicméně zmínila špatnou intonaci.

28 4 2013 martin  safarik

Divoká karta Hit rádia, Martin Šafařík, se ve svém domovském Uničově šel podívat za sestrou Bárou, které věnoval upravenou verzi písně I am Sexy and I Know It. Skvěle zazpívaný song doplňovaly taneční kreace chudě oblečených sexy dívek. Tento výstup se naprosto odlišoval od ostatních, což působilo velmi dobře. Habera přiznal, že bylo velice těžké se kvůli dívkám soustředit na zpěváka, kterého označil za velmi dobrého. Pro Haberu se toto stalo nejlepším vystoupením v SuperStar. Soukup ocenil, že si Martin ubral horký brambor v puse. Farna se vším souhlasila a Martina ohodnotila též pozitivně.

Druhá píseň Martina Šafaříka byla česká Něco končí od Marka Ztraceného. Martin vše zazpíval báječně a k tomu všemu se sám doprovázel na klavír, což ocenil Ondřej Soukup, který mu rovnou doporučil nastřádat texty, sbalit se a jít vystupovat po České republice nebo na Slovensku. Farna jej označila za naprostého muzikanta a souhlasila s Ondřejem. Habera ohodnotil výstup za vydařený a dodal, že v soutěži se nikdy nestalo, aby finalista hrál na piano a zpíval. Rovněž označil Martinovo vystoupení za jedno z nejlepších v SuperStar.

Tereza Mandzáková z Humenného navštívila základní uměleckou školu, kde předvedla kroj a hru na cimbál. Svou první píseň od Tiny Turner, Rolling on the River, věnovala mamince. Tereza píseň zazpívala intonačně perfektně, něco jí však stále chybělo. Soukup vytknul nedostatek napětí v hlase a přidal, že vizuální projev ve formě šlapání zelí na půlmetru pódia nevypadalo moc hezky, protože tato píseň je plná energie, kterou neukázala. Farna jen souhlasila, nicméně Terezu za výkon pochválila. Habera neřešil pohyby, ale zpěv, který Tereza zvládla podle něj na výbornou a označil toto vystoupení za její nejlepší výkon.

Další písní Terezy Mandzákové byla Valery od Amy Winehouse, kterou opět zazpívala přinejmenším intonačně dobře. Ewa Farna pochválila Tereze výběr písní, dále ocenila, že Tereza Amyin hlas nenapodobovala, ale jela si po svém. Pavol Habera též hodnotil pozitivně. Ondřej Soukup dodal, že s kolegy souhlasí: vystoupení bylo výborné. Akorát měl stále pocit, že doprovodná hudba měla v sobě větší energii než Terezčin zpěv a že by ještě mohla hlasově příště přitvrdit.

Vyhrajte vstupenky na příští živé vystoupení SuperStar

Adam Kukačka, jakožto Divoká karta Super.cz, navštívil brněnské gymnázium, kam dochází, pokud není v SuperStar. Svou píseň Mad World od Garyho Julese věnoval mamince a rodině. Tuto výzvu zvládl báječně. Tak to cítila i Frana. Adamovi pochválila výběr písničky, barvu hlasu i celkový výkon. Pavol Habera vystoupení označil za slušnou jízdu, která neměla chybu. Soukup Adama upozornil, že když bude mít dobré písničky, bude velká hvězda, protože na jeho hlase něco je.

Druhou písní Adama Kukačky se stala Jailhouse Rock od Elvise Presleyho. Již od počátku bylo vidět, že se Adam na tuhle píseň těšil a že si ji užívá. Do vystoupení zapojil i vydařené taneční kreace. Habera to ohodnotil velice pozitivně. Adam podle něj vypadal a zpíval přirozeně. Označil ho za SuperStar tohoto kola. Soukup chválil Adamovy polohy – jednu něžnou (Mad World), druhou rockovou (Jailhouse Rock). Farnu potěšil tím, že se rozhýbal, žil a že večer patřil jen jemu.

 

 

Veronika Stýblová se stavila ve svém domově ve Svojšicích. Divákům ukázala želvu, uklidila zahradu a vyhledala svého dědečka, aby mu mohla věnovat píseň od Cher, Strong Enough. Veronika to rozjela v rockovém stylu, avšak příliš napodobovala barvu hlasu Cher. Pavol  Habera při hodnocení uvedl, že se jednalo o klasické (skvělé) vystoupení, jenž bylo nejlepší v místech, kdy zapomněla napodobovat hlas Cher. Stejnětak Soukup nemohl pochopit, proč se Veronika do této zpěvačky stylizovala, protože je podle něj Veronika výborná zpěvačka, která nepotřebuje kopírovat jiné hvězdy. Farna s výroky svých kolegů souhlasila a dodala, že Veronika byla skvělá a že nenašla jedinou intonační chybu.

Další píseň Veroniky Stýblové byla Listen od Beyoncé. Stýblová po americku vyřvávala výšky. Soukup k tomuto vystoupení uvedl, že Veronika na něj působila jako smutná, nebo rozpačitá, i když to zazpívala skvěle. Farna ji označila jako borce nakonec a dodala, že Veronika dokáže propojit svůj hlas s jakoukoli písničkou. Habera narovinu řekl, že interpretačně i technicky na ni v soutěži nikdo nemá, ale že soutěž SuperStar je i o jiných záležitostech, ne jen o hlase.

 

 

Na konci pořadu vystoupil i speciální host, člen rodiny SuperStar, Martin Harich, který se stal nejtalentovanějším účastníkem předloňského ročníku SuperStar.

Následovalo ukončení hlasování. Moderátorka Zorka Kepková požádala porotu, aby zhodnotila, kdo byl v tomto kole nejlepší a kdo nejhorší. Ondřej Soukup uvedl jako nejlepší výkon večera zpěv Adama Kukačky, jakožto muže, který překonal sám sebe, jako nejhorší uvedl Sabinu Křovákovou. Pro Ewu Farnou se stala tento týden nejhorší Kristína Debnárová a nejlepší všichni ostatní. Pavolu Haberovi se nejvíce líbil opět Adam Kukačka a za nejslabší považoval Kristínu Debnárovou.

Stejně, jako uvedli dva ze tří porotců, diváci, kteří posílali své hlasy, zvolili za nejslabší článek týmu SuperStar Kristínu Debnárovou. Do sedmého finálového kola postoupilo už jen šest soutěžících, a to Štefan Pčelár, Adam Kukačka, Veronika Stýblová, Sabina Křováková, Tereza Mandzáková a Martin Šafařík, kteří si na příští týden připraví pěkných pár lovesongů.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.