Hudební tečka filmu Andělé všedního dne v podání Honzy Ponocného

Do kin vstoupil nový film režisérky Alice Nellis Andělé všedního dne. Jak je již zvykem, tak i tentokrát došlo ke spojení s hudebníkem a skladatelem Honzou Ponocným, který pro film složil závěrečnou píseň All that Matters.

Honza Ponocný Honza Ponocný Zdroj: Rocking Planet

 Alice Nellis většinou točí filmy podle vlastních scénářů, teď však sáhla po předloze Michala Viewegha z roku 2007. „Zaujalo mě téma té knihy. Zjednodušeně řečeno, člověk neví dne ani hodiny a každý den může být poslední. Teoreticky to sice víme, ale prakticky tak většinou nežijeme. A čas od času mi přijde dobré si tohle připomenout,“ říká režisérka. Citlivý výběr režisérku charakterizuje nejen pro ústřední témata či protagonisty postav, ale i hudební kulisu, která tvoří esenciální složku jejích děl a je jedním z dalších poutavých vypravěčů příběhů. Proto i tentokrát přizvala ke spolupráci (již pošesté) hudebníka Honzu Ponocného. Jeho hudba s filmy Alice Nellis vytváří dokonalou hudební kulisu a dokresluje tak samotný děj filmů.

Skladatel, producent, kytarista a zpěvák Honza Ponocný je jediným členem jednočlenného orchestru Circus Ponorka (založen 2006). Podílel se na několika desítkách CD. Živě vystupoval devět let s Ivanem Hlasem, nebo s Annou K, v polovině devadesátých let založil skupinu Circus Praha, ve které zpíval americký zpěvák Bradley Stratton. Hudba k celovečerním filmům mu vynesla dvě nominace na cenu Český lev, a to právě ve spolupráci s Alicí Nellis.
V současné době spolupracuje a vystupuje s Mekym Žbirkou, Václavem Koubkem nebo s Ivanem Králem. Přesto je jeho hlavní aktivitou jednočlenný projekt Circus Ponorka, kterým vždy uchvátí všechny posluchače, neboť jeho „one man show" je ojedinělým představením na tuzemských pódiích.

Napsal(a):

Zanechat komentář