Vytisknout tuto stránku

Iron Maiden na září připravili dvojalbum The Book of Souls

Okolo Iron Maiden bylo v poslední době živo z důvodů veskrze nemilých. Bruce Dickinson se musel popasovat s diagnózou rakoviny jazyka a všechny plány na nové album tudíž ustoupily do pozadí. Nemoc je ale snad již úspěšně zažehnána, a tak se u železné panny zase vše může točit kolem muziky. Nové muziky. Spousty nové muziky.

Iron Maiden vyrazí na turné k The Book of Souls příští rok Iron Maiden vyrazí na turné k The Book of Souls příští rok Zdroj: Archiv skupiny Iron Maiden

Práce na novinkovém albu, jež dostalo název The Book of Souls, zahájila kapela již někdy koncem loňského léta. Nahrávání se odehrálo v pařížském studiu Guillame Tell, kde vznikl už v roce 2000 opus Brave New World. Producentských povinností se opět chopil veterán Kevin "Caveman" Shirley, obal obstaral Mark Wilkinson. Na nahrávce najdeme celkem jedenáct písní, ale protože celkový čas přesahuje 90 minut, rozhodli se hudebníci poprvé ve své dlouholeté kariéře vydat místo jednoho alba hned dvě. V obchodech bude k mání od 4. září.

Steve Harris prohlašuje: "Přistupovali jsme k tvorbě na téhle desce trochu jinak než u těch dřívějších. Hodně písní jsme napsali vlastně až ve studiu, nazkoušeli jsme je a hned nahráli, dokud byly ještě zcela čerstvé. A myslím si, že ta bezprostřednost je na nich hodně znát, řekl bych, že mají takový živý feeling."

A Bruce Dickinson dodává: "Na studio máme všichni spoustu vzpomínek. A s potěšením jsme zjistili, že ta magie v něm stále funguje naplno. Takže jsme se ihned cítili jako doma a nápady na sebe nenechaly dlouho čekat. Když jsme skončili, shodli jsme se na tom, že každý song tvoří neoddělitelnou součást alba. Pokud kvůli tomu musíme vydat dvojalbum, tak vydáme dvojalbum!"

Skladatelsky se na albu mnohem více podíleli jednotliví členové sestavy. Dvě kompozice má na starosti Bruce Dickinson - z toho jedna je s více než osmnácti minutami nejdelší písní v historii Iron Maiden. Další dvě stvořil s Adrianem Smithem. Celkem na šesti písních se podílel Steve Harris. Celkový seznam skladeb je následující:

Disk 1

01. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
02. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
03. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
04. The Red And The Black (Harris) 13:33
05. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
06. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

Disk 2

07. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13
08. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
09. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Jirka Mimra