Koncerty roku 2017 ve znamení rocku a metalu: část I.

Rok 2017 bude pro české fanoušky rocku a metalu velice náročný, samozřejmě v tom dobrém slova smyslu, neboť k nám zavítá celá řádka úspěšných a oblíbených kapel. Velkou zásluhu na tom mají i promotéři, takže určitě i jim patří velký dík za to, že nás hlavně v posledních měsících zasypávali stále novými událostmi, které se uskuteční v nadcházejícím roce.

Na jarním Unbreakable Tour Europe 2017 se Asking Alexandria představí s původním zpěvákem Dannym Worsnopem Na jarním Unbreakable Tour Europe 2017 se Asking Alexandria představí s původním zpěvákem Dannym Worsnopem Zdroj: Oficiální facebookový profil kapely Asking Alexandria

Ještě týden a otevře se nám nový rok, který bude jistě stát za to! Srdce Evropy bude nabité velkou spoustou akcí. A ať už se jedná o koncerty v klubech nebo o ty, které budou odehrány na velkých stadionech. Akcí bude víc než dost, a proto následující řádky obsahují jen ty vybrané:

28. leden – Powerwolf (GER) + Epica (NL) + Beyond the Black (GER), Praha, Forum Karlín, 750 Kč


Své síly se rozhodli spojit kapely Powerwolf a Epica a v rámci turné prostě nazvaného Powerwolf & Epica Tour 2017 se vydávají na šňůru, během které se zastaví i v pražském Foru Karlín. Akce se uskuteční 28. ledna a Powerwolf na něm jistě představí singly z loňské desky Blessed & Possessed, stejně jako Epica, která sebou veze čerstvé album Holographic Principle. Předkapelou se stali němečtí Beyond The Black. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích (např. zde)

3. únor – HammerFall (SWE) + Gloryhammer (UK/CHE) + Lancer (SWE), Zlín, hala Euronics, 750-850 Kč


Desátá řadová deska Built to Last severských HammerFall přišla na svět letos v listopadu a v rámci jejího představení se kapela vydává napříč Evropou. U nás ji předvedou 3. února ve Zlíně. Kapela sebou na cestu bere žánrové kolegy Gloryhammer a Lancer. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích (např. zde).

6. únor – Dream Theater (USA), Praha, Forum Karlín, 990-1.190 Kč


Byť Dream Theater letos vydali novinku The Astonishing, jejich nadcházející turné bude zasvěceno oslavě druhé nahrávky Images and Words, kdy od jejího vydání příští rok uplyne 25 let. Turné je pojmenováno Images, Words & Beyond Tour a Dream Theater sebou přivezou show trvající tři hodiny a návštěvníci se mohou těšit na neuvěřitelnou pódiovou produkci. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích. 

11., 12., 19. únor – Apocalyptica (FIN), Praha, Forum Karlín, Zlín, Kongresové centrum


O koncertu Apocalyptici jsme již psaliA to hned dvakrát. Pokud jste vystoupení téhle skupiny neviděli na letošním Masters of Rock, tak máte jedinečnou šanci k nápravě. Kapela se vydává na turné, kterým chce oslavit dvacet let veleúspěšného debutu Plays Metallica by Four Cellos, odtud pramení i název 20 Years of "Plays Metallica by Four Cellos". Kapela měla původně přijet 11. února, ale pro velký zájem přidali ještě jeden koncert na druhý den v Praze a 19. ve Zlíně. Ukázalo se tak, že kapela má v Česku skutečně velkou fanouškovskou základnu.

15. únor – The Dillinger Escape Plan (USA) + Shining (NOR), Praha, klub Rock Café, 575 Kč


Název turné The Last Tour v případě kapely The Dillinger Escape Plan platí zcela vážně. Na podzim tohoto roku vydali šestou řadovku Dissociation, kterou se loučí se svými fanoušky, i když to původně vypadalo, že si dává kapela pouze pauzu na neurčito. Pokud se vám tedy tvorba The Dillinger Escape Plan líbí, poslední příležitost vidět je naživo, čeká za dveřmi. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketpro.

16. únor – Devin Townsend Project (CAN) + Between the Buried & Me (USA) + Leprous (NOR), Praha, klub Roxy, 715 Kč


Devin Townsend se svým projektem zamíří 16. února do Prahy a představí zde nejnovější desku nazvanou Transcendence, která se v očích kritiků velice blýskla. Jako suppport vystoupí metaloví Between the Buried & Me a Leprous. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketpro.

21. únor – Sonata Arctica (FIN), Zlín, klub Masters of Rock Café, 690 Kč


Muzikanti z kapely Sonata Arctica na začátku října vydali devátou řadovku The Ninth Hour, kterou se po dvou letech vrátili znovu na scénu, a po novém roce ji v rámci turné představí i u nás, konkrétně 21. února ve Zlíně. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-art.

4. březen – Sabaton (SWE) + Accept (GER) + Twilight Force (SWE), Praha, Tipsport Arena, 750 a 790 Kč


I další kapela v našem výčtu dala svému turné název The Last Tour. V tomto případě však Sabatoni vůbec nekončí, naopak. Letos vydali album The Last Stand a v plné síle ho předvedou 4. března v Praze. Speciálním hostem se stali velikáni Accept a doplní je power metaloví Twilight Force. Pokud váháte, zda koncert navštívit, tak pochyby zažeňte, zbývá totiž posledních pár lupenů. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích Ticketpro a Ticket-art.

17., 18. březen – Freedom Call (GER), Praha, klub Nová Chmelnice, Zlín, klub Masters of Rock Café, 590 Kč


Freedom Call na svém letošním vystoupení na Masters of Rock předvedli poprvé na živo singl Hammer of the Gods, který se nachází na desce Master Of Light, jež vyšla na podzim. Nejen tuto věc zahrají i u nás, 17. března se zastaví v Praze a 18. března ve Zlíně. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-art.

29. březen – Parkway Drive (AUS) + Asking Alexandria (GB) + Stick To Your Guns (USA), Praha, Forum Karlín, 490-890 Kč


Trojice velkých corových kapel Parkway Drive, Asking Alexandria a Stick To Your Guns vyráží na evropské turné, trefně pojmenované Unbreakable Tour Europe 2017. A že bude koncert výjimečný, o tom není žádný pochyb, protože to bude u nás poprvé, co tyto kapely vystoupí na velkém pódiu, dosud české fanoušky těšili ve vyprodaných klubech. Koncert se uskuteční ve středu 29. března. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejní síti Ticketportal. Přečtěte si více také zde.

30. březen – Korn (USA) + Heaven Shall Burn (GER) + Hellyeah (USA), Praha, Forum Karlín, 1.490-6.390 Kč


Korni na podzim vydali špičkovou desku The Serenity of Suffering a v rámci její propagace míří na turné, při kterém se staví i u nás. Na konci března zahrají spolu s Heaven Shall Burn a Hellyeah v pražském Foru Karlín. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejní síti Ticketpro.

Napsal(a):

Zanechat komentář