23.12.2016 2:51

Novinka White Offerings amerických AFI dostala obrazový kabátek

AFI začínali svoji kariéru hardcore punkem. V posledních letech se jejich tvorba začala pohybovat rockovým směrem, ovšem nic se nemá soudit předem, a tak není vyloučené, že se na novém albu objeví i písně, kterými opět zabrousí do svých původních žánrových vod. Toto ovšem není případ singlu White Offerings, ke kterému kapela nedávno natočila videoklip.

Americká kapela AFI se na hudební scéně začala prosazovat na začátku devadesátých let minulého století, kdy se jejich poznávacím znamením stal hardcore punk. Zlom v jejich kariéře nastal roku 2003 s vydáním šesté dlouhohrající desky Sing the Sorrow (zajímavost: video k singlu Silver And Cold natáčeli v Praze). Další průlom nastal o tři roky později – deska Decemberunderground se v prodeji vyšplhala v USA na první místo a i v jiných státech se jim s albem podařilo prorazit.

Zároveň se díky dvanácti trackové desce dostali i mezi lidi, kteří jinak tento styl hudby nevyhledávali. Pravdou však je, že se na ní žánrově posunuli do jiných rovin. Sice na ní najdeme některé písničky, které připomínají jejich předchozí tvorbu, nejde jim však upřít, že se stali více rockovými a méně metalovými. V očích řady lidí však zůstali kapelou rockovou, jelikož takové byly vydané singly Love Like Winter, The Missing Frame a Miss Murder, corové party najdeme jen na posledním jmenovaném singlu. Od té doby si kapela na své konto připsala dva počiny Crash Love (2009) a Burials (2013), těm se špatně nevedlo, nicméně na úspěch Decemberunderground nedosáhly.

Ale zpátky do přítomnosti. AFI se vrátili do studia a během tohoto roku nahráli čtrnácti skladbové album v celkové stopáži 44:52 min. s prostým názvem AFI, kterému se však říká i The Blood Album. Z jubilejní desáté studiové desky, která se nahrávala v kalifornském studiu Megawatt Recording a jejíž produkce se ujal kytarista Jade Puget a Matt Hyde, prozatím vydali singly Snow Cats, White Offerings a Aurelia. Ty opět ukazují jejich rockovou stránku, ovšem házet je do těchto vod je zatím předčasné. Uvidíme, jak se vybarví celé album. To má vyjít 20. ledna 2017.

Tou nejnovější novinkou se stal minulý týden videoklip k písni White Offerings.

{youtube}hC93KhZRxUw{/youtube}

Deska bude k dostání mimo jiné i na vinylu, které bude nabízet limitovanou edici barevných variant obalu. S tím souvisí i onen titul, jak přiznal kytarista Jade Puget: "Původně jsme chtěli nahrávku pojmenovat jednoduše názvem naší kapely, protože AFI nikdy nevydali desku, která by se tak jmenovala, a taky protože je deska v pořadí desátá, tak se toto zdálo jako výborný nápad. Jenomže ústředním motivem desky jsou krevní skupiny, začali jsme jí říkat The Blood Album, takže si lidé začali myslet, že takto zní její oficiální název. Nechtěli jsme, aby to pro ně bylo matoucí, a tak jsme název učinili oficiálním."

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.