Halestorm se v příštím roce zavřou do studia

Americká rocková kapela Halestorm se po novém roce odebere do studia. Frontmanka Lzzy Hale to prozradila v australském podcastu Everblack Media.

Lzzy Hale patří k nejvýraznějším rockovým zpěvačkám současnosti. Lzzy Hale patří k nejvýraznějším rockovým zpěvačkám současnosti. Zdroj: GettyImages.com

Devět EP, čtyři CD a jeden živák. Taková je současná bilance hardrockové čtveřice Halestorm. Tato sbírka se ovšem v blízké budoucnosti rozroste. Zpěvačka, kytaristka a v neposlední řadě skladatelka Lzzy Hale se o tom rozpovídala v rozvoru s moderátorem australského podcastu Everback Media. Na otázku, zda má kapela v plánu novou desku či EP, odpověděla: „Rozhodně. Tyto nahrávky plánujeme. Až nám skončí turné, vezmeme si nějaký čas pro sebe a budeme pracovat na novém EP. Kromě toho máme v plánu další překvapení, ale o tom ještě nemůžu mluvit."

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Halestorm jsou momentálně na šňůře ve své domovině, v zámoří, v listopadu se přesunou do Evropy (v České republice nevystoupí) a před koncem roku zamíří do Austrálie. V návaznosti na tato vystoupení Lzzy dodala, že na nové nahrávce začnou pracovat na jaře, a pokračovala: „Hrozně se na to těším. Napsala jsem spoustu nových písniček."

Lzzy Hale, která Halestorm založila spolu se svým bratrem Arejayem už v roce 1997, dále zmínila, že skládání písní tvoří obrovskou část jejího života. Této činnosti se věnuje prakticky denně. „Mám spoustu nového materiálu, jsem z toho opravdu nadšená. Před pár dny jsem klukům z kapely ukázala pár demo nahrávek a některé z nich se jim vážně líbily," vypráví Lzzy, která ale upozornila, že krom tvoření miluje i koncertování. O pravdivosti jejích slov hovoří i fakt, že Halestorm patří ke skupinám, které jsou na cestách neustále a během roku jsou schopni odehrát desítky koncertů po celém světě.

 

 

Halestorm na sebe poprvé upozornili v roce 1999 EP (Don't Mess with the) Time Man. O šest let později podepsali smlouvu s hudebním vydavatelstvím Atlantic Records a pokračovali vydáváním EP. Teprve v roce 2009 debutovali první dlouhohrající eponymní nahrávkou, následovaly další dvě placky The Strange Case Of... (2012) a Into the Wild Life (2015). Zatím poslední desku Vicious vydali loni. Roku 2011 započali tradici EP s předělávkami písní nejrůznějších žánrů (Lady Gaga, Heart, Marilyn Manson, Fleetwood Mac, Twenty One Pilots, Metallica). Na svém kontě prozatím mají Reanimate: The Covers EP, Reanimate 2.0: The Covers EP (2013) a Reanimate 3.0: The Covers EP (2017).

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.

 • Foto: Paul Gilbert, Rock Café, Praha, 1. 10. 2019

  Po 11 letech vystoupil sólově v Praze americký kytarový virtuos Paul Gilbert. Přijel v rámci svého turné k nové desce, která nese příznačný název "Behold Electric Guitar". Několik písní právě z této nové desky zahrál Paul Gilbert hned v úvodní části. Zhruba od poloviny koncertu došlo také na instrumentální verze slavných rockových písní, ve kterých zpěv nahradil svou dokonalou slide technikou. Zahrál například hity Carry On Wayward Son od skupiny Kansas, Runnin' With the Devil od Van Halen či Pride od U2. Jako přídavek zahrál a zazpíval ikonické blues od Jimiho Hendrixe Red House. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.