pondělí, 06 duben 2015 07:00

Metalfest 2015 - už je jasno

Napsal(a)
Amfiteátr Lochotín Amfiteátr Lochotín Foto: Petr Hájek / MusicWeb.cz

Fanoušci Metalfestu už nějakou dobu trnuli obavami, kde že se bude odehrávat nynější ročník festivalu, protože nad stávajícím dějištěm, amfiteátrem Lochotín, se stahovaly mráčky.

Problém vznikl díky rekonstrukci amfiteátru, která je z 85% financována z fondů EU. Podle podmínek dotace to ale vypadalo, že se Metalfest (a jiné akce) nebude moci v amfiteátru konat. Primátor Plzně, pan Martin Zrzavecký, se ale nechtěl smířit s přestěhováním festivalu (ačkoliv dle vyjádření Pragokoncertu i náhradní lokality hledali v Plzni a okolí) a vyrazil do Bruselu vyjednávat. A překvapivě byl úspěšný! 

Čtěte také: Acceptujeme Metalfest

Je již tedy jasné, že Metalfest 2015 se bude opět konat v prostorech Amfiteátru Lochotín. Jako bonus bude navíc amfieátr plně nově rekonstruován. Pragokoncert (a samozřejmě my s ním) děkují primátorovi i vedení Plzně, kteří udělali pro věc maximum, bojovali za metalisty a dotáhli vše do zdárného konce. Stejné poděkování patří aktivním fanouškům, kteří psali petice, pořádali pochody a i jinak dávali vědět, že unikátní lokalitu Metalfestu chtějí zachovat. 

Podrobnější reportáž si můžete přečíst v Plzeňském deníku.

 

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };