Metalfest 2015 - už je jasno

Fanoušci Metalfestu už nějakou dobu trnuli obavami, kde že se bude odehrávat nynější ročník festivalu, protože nad stávajícím dějištěm, amfiteátrem Lochotín, se stahovaly mráčky.

Amfiteátr Lochotín Amfiteátr Lochotín Foto: Petr Hájek / MusicWeb.cz

Problém vznikl díky rekonstrukci amfiteátru, která je z 85% financována z fondů EU. Podle podmínek dotace to ale vypadalo, že se Metalfest (a jiné akce) nebude moci v amfiteátru konat. Primátor Plzně, pan Martin Zrzavecký, se ale nechtěl smířit s přestěhováním festivalu (ačkoliv dle vyjádření Pragokoncertu i náhradní lokality hledali v Plzni a okolí) a vyrazil do Bruselu vyjednávat. A překvapivě byl úspěšný! 

Čtěte také: Acceptujeme Metalfest

Je již tedy jasné, že Metalfest 2015 se bude opět konat v prostorech Amfiteátru Lochotín. Jako bonus bude navíc amfieátr plně nově rekonstruován. Pragokoncert (a samozřejmě my s ním) děkují primátorovi i vedení Plzně, kteří udělali pro věc maximum, bojovali za metalisty a dotáhli vše do zdárného konce. Stejné poděkování patří aktivním fanouškům, kteří psali petice, pořádali pochody a i jinak dávali vědět, že unikátní lokalitu Metalfestu chtějí zachovat. 

Podrobnější reportáž si můžete přečíst v Plzeňském deníku.

 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

Další podobné články