System of a Down potvrzují práci na novém materiálu

Baskytarista alternativních metalistů System of a Down, Shavo Odadjian, je opět sdílný ve vztahu k informacím o aktuálním dění kolem kapely. Nedávno zveřejnil, že je pravděpodobné, aby se globálně rozšíření fanoušci skupiny dočkali jejího dalšího alba. Nyní dokonce potvrdil tvorbu nového materiálu.

Skupina System of a Down se nejspíš vytasí s novým materiálem Skupina System of a Down se nejspíš vytasí s novým materiálem Zdroj: Archiv skupiny System of a Down

Během jednoho z rozhovorů na otázku, zdali je možný návrat SOAD do nahrávacího studia už letos Odadjian podotkl, že se tak již stalo a některé připravované produkty jsou ve své téměř konečné podobě. Zatím však kapela chce udržet veškeré informace pod pokličkou. Nutné je ale zmínit zapálenost basáka do celé věci a z toho vyplývající možnost, že skutečnost ohledně  rychlosti vzniku nového materiálu není tak růžová, jak ji líčí. Frontman Serj Tankian je totiž na rozdíl od Odadjiana zatím se svými výroky spíš opatrnější. 

Jak moc to v kapele šlape a jak moc je tím pádem pravděpodobné, že se skutečně nové desky dočkáme, si můžete ověřit na aktuálním turné Wake Up The Souls. To System of a Down naplánovali v souvislosti se stým výročím arménské genocidy, které se skupiny úzce dotýká, jelikož její členové mají arménské kořeny. Tour ve dnech 10. - 20. dubna objede Evropu, následně se přesune do Severní a nakonec Jižní Ameriky. Koncertování vyvrcholí vůbec prvním vystoupením kapely v Arménii, které se uskuteční den před samotným připomenutím dané historické události, tedy 23. dubna. Tato performance bude zcela zdarma. 

Čeští příznivci System of a Down mají důvody těšit se na novou tvorbu formace hned dva: vyjma studiové hudby k poslechu by se totiž mohla naskytnout příležitost vidět SOAD i živě. Poslední taková šance byla v srpnu 2013 na pražském festivalu Aerodrome. Nejbližší letošní koncert proběhne již za pár dní v sousedním Německu, akce je však beznadějně vyprodaná.

Pokud se v tomto roce opravdu zadaří a skupina přijde s nahranou novinkou, půjde o její teprve šestou desku, přestože se na hudební scéně pohybuje již jednadvacet let. Posledně vydanými počiny jsou Mezmerize a Hypnotize, oba uvedeny v roce 2005.

Napsal(a):

Zanechat komentář