čtvrtek, 16 duben 2015 17:00

System of a Down potvrzují práci na novém materiálu

Napsal(a)
Skupina System of a Down se nejspíš vytasí s novým materiálem Skupina System of a Down se nejspíš vytasí s novým materiálem Zdroj: Archiv skupiny System of a Down

Baskytarista alternativních metalistů System of a Down, Shavo Odadjian, je opět sdílný ve vztahu k informacím o aktuálním dění kolem kapely. Nedávno zveřejnil, že je pravděpodobné, aby se globálně rozšíření fanoušci skupiny dočkali jejího dalšího alba. Nyní dokonce potvrdil tvorbu nového materiálu.

Během jednoho z rozhovorů na otázku, zdali je možný návrat SOAD do nahrávacího studia už letos Odadjian podotkl, že se tak již stalo a některé připravované produkty jsou ve své téměř konečné podobě. Zatím však kapela chce udržet veškeré informace pod pokličkou. Nutné je ale zmínit zapálenost basáka do celé věci a z toho vyplývající možnost, že skutečnost ohledně  rychlosti vzniku nového materiálu není tak růžová, jak ji líčí. Frontman Serj Tankian je totiž na rozdíl od Odadjiana zatím se svými výroky spíš opatrnější. 

Jak moc to v kapele šlape a jak moc je tím pádem pravděpodobné, že se skutečně nové desky dočkáme, si můžete ověřit na aktuálním turné Wake Up The Souls. To System of a Down naplánovali v souvislosti se stým výročím arménské genocidy, které se skupiny úzce dotýká, jelikož její členové mají arménské kořeny. Tour ve dnech 10. - 20. dubna objede Evropu, následně se přesune do Severní a nakonec Jižní Ameriky. Koncertování vyvrcholí vůbec prvním vystoupením kapely v Arménii, které se uskuteční den před samotným připomenutím dané historické události, tedy 23. dubna. Tato performance bude zcela zdarma. 

Čeští příznivci System of a Down mají důvody těšit se na novou tvorbu formace hned dva: vyjma studiové hudby k poslechu by se totiž mohla naskytnout příležitost vidět SOAD i živě. Poslední taková šance byla v srpnu 2013 na pražském festivalu Aerodrome. Nejbližší letošní koncert proběhne již za pár dní v sousedním Německu, akce je však beznadějně vyprodaná.

Pokud se v tomto roce opravdu zadaří a skupina přijde s nahranou novinkou, půjde o její teprve šestou desku, přestože se na hudební scéně pohybuje již jednadvacet let. Posledně vydanými počiny jsou Mezmerize a Hypnotize, oba uvedeny v roce 2005.

Další články

 • Black Star Riders odehráli v Praze strhující koncert Black Star Riders odehráli v Praze strhující koncert

  Na pódiu klubu Nová Chmelnice se sešly dvě kapely, jež se před desítkami let podílely na formování svých žánrů. Zatímco Diamond Head počátkem osmdesátých let pomáhaly na svět nové vlně britského heavy metalu, Black Star Riders jsou následovníkem Thin Lizzy, jedné z nejvýznamnějších kapel rockové historie vůbec.

 • Foto: Black Star Riders, Praha, Nová Chmelnice, 20. 11. 2019 Foto: Black Star Riders, Praha, Nová Chmelnice, 20. 11. 2019

  Prahu navštívila na svém turné staronová hardrocková legenda. 

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };