23.01.2020 14:11

Mighty Oaks představují nový singl a videoklip

Indie-folkové trio usazené v Berlíně tvoří Ian Hooper ze Spojených států, Claudio Donzelli z Itálie a Craig Saunders z Velké Británie. Nyní představují nový singl Tell Me What You’re Thinking.

 

Třetí singl Tell Me What You´re Thinking z připravovaného alba All Things Go, které vychází již 7. února, je o komplikacích v osobních vztazích těchto dní.  Ve světě, kdy je lidstvu k dispozici zdánlivě nekonečné množství možností komunikovat s kýmkoliv na celém světě, jsou lidé zahlcenější než kdykoliv dříve.  Pro některé lidi ale nebyla komunikace nikdy dříve tak složitá.

„Komunikace je klíč, a v současnosti mám pocit, že je stále horší a horší mluvit s kýmkoliv a dívat se z očí do očí. Všechno je elektronické, smajlíky, SMSky, pasivní komunikace. Nikdy nemůžete rozumět ostatním, když se s nimi nenaučíte mluvit. Tato skladba je o člověku, který se neumí rozejít se svým partnerem. Je to volání o pomoc,“ objasňuje zpěvák kapely Ian Hooper a prosí tím o opravdovější, důstojnější a analogový způsob komunikace mezi sebou.

 

 

Kapela již v říjnu loňského roku avizovala vydání nového alba singlem All Things Go. Tato skladba dala jejich třetí studiové nahrávce i název. All Things Go není běžná píseň o lásce. Je o zamyšlení nad krátkostí života, ztrátách a odloučení – o přijetí toho všeho. „Osudová jízda ve výtahu v Mnichově svedla dohromady dvě srdce,“ to je obsahem písně, ve které Ian Hooper popisuje náhodné setkání svých rodičů ve výtahu po cestě na večírek v osmdesátých letech v Mnichově. Následovala velká láska přes oceán, dvě děti a matčina nečekaná smrt. 

Jako další singl představili Mighty Oaks na konci prosince ještě skladbu Lost Again. Život je cesta a málokdy vede tak, jak si plánujete. Mnoho z nás někdy pocítilo ztrátu, možná dokonce i častěji než cokoliv jiného. Není tomu jinak ani u Iana Hoopera. „Jsou momenty, kdy si nepřeji nic jiného než zastavit hodiny a nechat si vyžehlit vrásky, které mi přibylya skladba je právě o takových momentech, kdy si přejete vrátit se zpět a udělat věci jinak. Ale také o tom, že všechno se děje z nějakého důvodu. O odvaze posouvat se stále vpřed a poučit se ze svých chyb.“

 

 

Mighty Oaks těmito singly ohlašují své třetí album, které vyjde 7. února 2020 a ponese stejný název jako singl první, tedy All Things Go. Skupina hraje již deset let, dosud vydali dvě alba a předskakovali umělcům jako Kings of Leon, The Lumineers, se kterými nedávno vystoupili jako předkapela spolu s kapelou Chvrches v Praze.

Tracklist alba All Thing Go:
1. All Things Go
2. Need You Now
3. Tell Me What You ́re Thinking
4. Lost Again
5. Forget Tomorrow
6. Crazy
7. Kids
8. What You Got
9. Fly to You
10. Light the World on Fire
11. Never Said Goodbye

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.