pondělí, 07 duben 2014 13:00

Mňága a Žďorp chystá novou desku a prosí o pomoc fanoušky

Napsal(a)
Mňága a Žďorp Mňága a Žďorp Zdroj: Mňága a Žďorp

Přesně 23 let od debutového alba Made in Valmez vzniká nová deska s názvem Made in China, která by měla být nahrána v Číně, společně s filmem. Kapela však nahrávání nezvládne bez pomoci fanoušků.

V červnu roku 1991 vyšlo album Made in Valmez, které bylo debutovou deskou moravské kapely Mňága a Žďorp a které posbíralo několik ocenění, včetně označení nejlepší česká deska 90. let, jež jí udělil časopis Rock & Pop. Přesně po 23 letech je v plánu nahrát již patnáctou studiovou desku, která se bude jmenovat Made in China.

 „Název, který se obvykle rodí nakonec a s velkým utrpením, si suším už dlouho. Přijde mi jako bezvadné pojmenování naší pomatené doby. A zároveň je i docela vtipný, protože všichni hudebníci se dnes snaží být spíš Made in USA. Nicméně jet tohle album nahrát do Pekingu, aby bylo doopravdy Made in China... to už je, aspoň pro mě, povýšení vtipu na jistý druh performance. Vůbec nevíme, co nás čeká, a to je skvělé.“ říká Petr Fiala, frontman kapely.

 

Čtěte také Rozhovor s Petrem Fialou 

 

Kapela odehraje začátkem května v Číně tři koncerty, a to v Pekingu, Šanghaji a v Šen-Čenu. Mezi těmito koncerty chce kapela natočit již zmíněnou desku. Dle slov členů skupiny bude deska zcela něco jiného, než je nahrávání alb v Česku. Mňága a Žďorp dokonce plánuje využít i nějaké typické čínské hudební nástroje a spolupracovat s čínskými hudebníky. V současné době už do Číny míří loď, která veze část vybavení, jež poslouží k nahrávání desky a samozřejmě ke koncertům. Když už se kapela vydá do Číny, má v plánu nezůstat pouze u nahrávání nového alba, ale rovnou plánují natočit i film. Mělo by se jednat o zhruba hodinový film, který by měl fanouškům a divákům přiblížit velikou cestu do Číny, nahrávání alba, koncerty v Číně a Čínu samotnou.
Na Made in China hudebníci pracují už od roku 2010, kdy úspěšně vydali prozatím poslední desku. Na skladbách, které se na albu objeví, se opět vyřádil frontman Petr Fiala. Jednu písničku složil kytarista Martin Knor; tento song by se měl podobat irské mandolínové hitovce a Petr Fiala jí má v plánu otextovat až přímo v Číně.

 


Nicméně, aby se kapele jejich výlet za novou deskou vydařil, spoléhá se na pomoc z řad fanoušků, jelikož je nahrávání v Číně finančně velmi náročné. Kapela vsadila na crowdfunding (získávání peněz formou sbírky), když založila sbírku na serveru Startovač, v rámci které chtějí vybrat 500 000 Kč. Každý, kdo chce pomoct, zde může přispět libovolnou částkou a ty, kteří přispějí, čeká odměna. Takovou odměnou bude například podepsané CD, dárek z Číny; některý z dárců se stane kmotrem nového alba, někteří dárci mohou získat volný vstup na všechny koncerty kapely anebo se někdo dočká absolvování celé dobrodružné výpravy do Číny.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Další články

 • Rock for People rozšiřuje program o šestici jmen Rock for People rozšiřuje program o šestici jmen

  Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People postupně odhaluje silný line-up. Poté, co bylo oznámeno nové datum konání 18.-21. června 2020 a koncert amerických punk rockerů Green Day, přichází s další várkou hvězd současné hudební scény. Připravte se na The 1975, Neck Deep, Motionless in White, De Staat, Dream State a Horkýže Slíže.

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };