středa, 13 srpen 2014 13:00

Pánská jízda v Hradci nad Moravicí

Napsal(a)
Hrady CZ Hrady CZ Foto: Adam Karas, musicweb.cz

Rok se s rokem sešel a je tu opět další ročník festivalu Hrady CZ, přesněji jeho zastávka v Hradci nad Moravicí, která se uskuteční ve dnech 15. srpna a 16. srpna.

Pomalu ale jistě se už jedná o každoroční tradici, když se do obce Hradec nad Moravicí sjedou fanoušci české a slovenské hudby, aby navštívili festival Hrady CZ. Letošní ročník v Hradci už pomalu klepe na dveře a přípravy finišují. Letošek bude opět ve znamení zvučných jmen a také ve znamení pánské jízdy. O ní se jedná z pohledu vystupujících umělců, jelikož letos na festivalu nevystoupí, jako tomu bylo v minulých letech, Aneta Langerová, která se plně soustředí na novou desku. Jedinou zástupkyní žen bude tudíž pouze Tonya Graves z Monkey Business. Kromě Anety Langerové se ještě letošního ročníku nezúčastní kapela Kryštof, která se věnuje vlastním Kryštof kempům, a bohužel kvůli zdravotním důvodům se nezúčastní ani Michal Hrůza.

 


Stejně jako tomu bylo v minulých letech, i letos se návštěvníci mohou těšit na možnost návštěvy zámku a rozdělení festivalu do dvou dnů. Během prvního dne se na pódiu ukážou kapely Visací zámek, Portless a jako poslední to budou slovenští velikáni Horkýže slíže. Druhý den, který je vždy o poznání nabitější, už budou festival zdobit taková jména, jako Divokej Bill, Tomáš Klus, No Name, Mandrage, Olympic, Xindl X, Wanastowi Vjecy, již zmínění Monkey Business a mnoho dalších. Kromě vystoupení předních umělců nebude nouze ani o stánky s jídlem a pitím a nějaký ten doprovodný program. Jedinou nejasnou a nejistou věcí tak zůstává pouze počasí, které se snad umoudří a bude stejně příznivé jako vloni.

Přehled

Další články

 • Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019 Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019

  Nestárnoucí The Young Gods jeli jako švýcarské hodinky! Podívejte se na náš fotoreport. 

 • Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia

  Trojice hvězdných zpěvaček Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva se spolu znovu sejdou na jednom pódiu. V listopadu roku 2020 budou mít diváci poslední možnost vidět a slyšet výjimečný koncertní program „spolu naposledy", který fantastickým způsobem svádí dohromady hudební styl a um tří výrazných umělkyň české alternativní hudební scény.

 • Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám

  V příštím roce se v České republice poprvé představí londýnská show o jedné z nejpopulárnějších hudebních dvojic všech dob s názvem The Simon & Garfunkel Story. Příběh slavného dua, a hlavně jejich písně, připomene živá kapela v čele s představiteli Simona a Garfunkela, o nichž britský divadelní server Theatre Weekly napsal, že „více už se originálu přiblížit nelze".

 • Xindl X představuje vánoční videoklip a chystá se do O2 areny Xindl X představuje vánoční videoklip a chystá se do O2 areny

  Ve čtvrtek 28. listopadu nadělil Xindl X sobě i svým fanouškům vyprodaný narozeninový koncert v pražském Foru Karlín. V závěru narozeninové oslavy převzal od zástupců vydavatelství Universal Music Platinové desku za album Sexy Exity a oznámil termín další velké samostatné koncertní show. Zpěvák zazpíval novou píseň a odtajnil i plány na rok 2021.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };