Nightwish mění zpěvačku. Nová éra nadešla

Na pondělí 1. října si finská formace Nightwish připravila novinku, která zaručeně řádně zahýbe metalovým světem. Obdivovaná i proklínaná zpěvačka Anette Olzon ukončila s okamžitou platností spolupráci s kapelou. Kdo obsadí Tarjin trůn tentokrát?

Nightwish - tak téhle sestavě už definitivně odzvonilo Nightwish - tak téhle sestavě už definitivně odzvonilo Katka Hajdinová, MusicWeb.cz

Mnoho fanoušků, kteří se po tom, co následovalo po monstrózní show End of an Era, otočili ke kapele zády, mají pravděpodobně nyní možnost odpálit rychlé špunty a začít si pořizovat lístky na další Imaginaerum show. Nightwish definitivně pustili k vodě Anette Olzon. Konečně. Protože už před pár lety bylo pozdě. Ano, zlé jazyky mají konečně prostor spustit znovu s nezmenšenou silou, jako během Dark Passion Play Tour, ale nedá se říct, že by si to nezasloužili.

Zpráva přišla jako blesk z čistého nebe a jako příčiny byly uvedeny již tradiční nicneříkající informace, jako nesoulad mezi společnými cíli a přítomnost osobních rozepří, které se již nedají vrátit zpátky. Rozhodnutí však určitě neprospěla víkendová situace.

Anette se potýkala se zdravotními problémy a show v Denveru musela kapela zimprovizovat s náhradními vokalistkami. Netřeba dodávat, že obě holky z Kamelotu, Elize Ryd a Alyssa White to s kapelou solidně rozjely (níže přikládáme video z  víkendového koncertu). Už to, že na postu zpěvačky byl někdo jiný než Anette, způsobilo mezi fanoušky na sociálních sítích menší pozdvižení. 

 

 

Koho zaskočily zprávy o tom, že koncert Nightwish odzpívaly zpěvačky z Kamelotu, se musel udusit popcornem, když se na webu objevila zpráva, že kapela dojíždí turné s jednou z královen melodického metalu. Turné neodzpívá nikdo jiný, než Floor Jansen, proslavená působením v  After Forever a snažící se prorazit se svou novou sólovou formací ReVamp. Anette byla nekompromisně hozena přes palubu. Škoda, na poslední desce už jí to docela i šlo a na obou letošních koncertech zpívala, oproti předchozím hrůzám, celkem čistě.

Čtěte také: MOR 2012: Sobotní večer smetla invaze z Finska

Těžko říct, co přijde nyní. Tuomas Holopainen dal posledním počinem jasně najevo, kterým směrem se chce dál ubírat. Na druhou stranu, stejně jako v případě Tarji, až do poslední chvíle  tvrdošíjně opakoval, že je vše v pořádku, že si za zpěvačkou stojí a že show s ní stojí i padá. Jako rodič, který se zoufale snaží držet rozpadající se rodinu pohromadě či jako kapitán, který chápe, že bude muset někoho nechat projít po prkně, jinak ho posádka otráví českým pančovaným rumem. 

V každém případě nyní nemusejí fanoušci nic z toho řešit. Dojíždí se obrovské turné, které odzpívá jedna z nejlepších zpěvaček, opět úplně odlišná od své předchůdkyně. Na Wikipedii ji už potvrdili jako stálou zpěvačku, přestože kapela jasně v tiskové zprávě uvedla, že se jedná o dočasné řešení pro zbytek turné. Dění kolem finské superskupiny tak bude ještě velmi, velmi zajímavé.

 

 

Zbývá ještě poslední otázka: co na to Tarja? Po vší té špíně už by nikdo s trošku střízlivým pohledem na věc neměl očekávat comeback ve stylu Iron Maiden. Tarja přeci jen není Bruce Dickinson, i když... Nightwish již několikrát předvedli svou naprostou nepředvídatelnost. Pro ně pravidla neplatí.

Napsal(a):

Zanechat komentář