Clou jsou zpět. Návrat zdobí nové album Old Dogs New Tricks

Čeští rockeři Clou hlásí návrat. A to ve velkém stylu. Kluci nejenže opět obsadí česká pódia, ale svým fanouškům vyrážejí vstříc s esem v rukávu. Natočili totiž zbrusu nové album Old Dogs New Tricks, kterým ukážou svůj nový hudební pohled na svět.

Clou Clou Jakub Macháček, MusicWeb.cz

Čtyři roky čekání se vyplatily. Pražská kapela Clou se během této odmlky zavřela v nahrávacím studiu, aby vtiskla prázdnému nosiči nového ducha. Duch dostal jméno Old Dogs New Tricks. A jak název napovídá, bude se jednat o něco jiného, než na co jsme od Clou zvyklí.

Hudba ke všem skladbám pochází výhradně z dílny Clou. Avšak písmenka do textů se nachytala i v jiných vodách. Jako rybáři byli zvoleni bývalý baskytarista Steph, který vtiskl své myšlenky již do alba For Tonight,  Niceland a kytarista Pete.

Přestože jsme na novém materiálu pracovali průběžně poslední dva roky, nebyli jsme s ním spokojeni. Jednoduše nefungoval a nestáli jsme si za ním. Situace se změnila až letos, kdy jsme i zásluhou kytaristy Pavla Bureše nabrali nový dech. Výsledkem je deska, se kterou jsme sami za sebe opravdu spokojeni a doufáme, že bude stejně bavit naše fanoušky.Clou

Jedenáct nových skladeb dostalo svou konečnou podobu ve studiu Biotech Ecsona Waldeze, o produkci se postaral kytarista Clou Pavel Bureš. Deska vyjde 15. října. Její oficiální uvedení do společnosti proběhne v Praze 6. prosinceLucerna Music Baru. Křtít se bude také v Brně, a to 15. prosinceMetro Music Baru. Nový rok Clou přivítají sérií koncertů v dalších českých městech a v létě se vrhnou do festivalového víru.

 

 

Clou poprvé stanuli na pódiu v roce 2001. Čtyři roky na to vydali svůj první studiový počin s názvem Postcards. Singl Island Sun se stal nejhranější skladbou v českých rádiích, prokousal se rovněž do vysílání MTV, a vynesl tak kapelu do nebes českého hudebního světa. Následovalo ocenění Zlatou deskou a dvěma Anděly. Budoucnost si pánové pojistili hity Lean on My Shoulder, Snowy Wings, For Tonight či Believe.

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>