pondělí, 22 prosinec 2014 00:00

Nová deska Nightwish se bude jmenovat Endless Forms Most Beautiful

Napsal(a)
Nová deska Nightwish se bude jmenovat Endless Forms Most Beautiful Zdroj: Nightwish.com

Symfonická power metalová skupina Nightwish, pocházející z Finska, se chystá 13. února představit světu nový singl nazvaný Élan. Píseň je ochutnávkou k chystanému albu, jehož název byl zveřejněn 22. prosince letošního roku. Bude se jmenovat Endlesss Forms Most Beautiful, v Evropě se objeví 27. března 2015, ve Velké Británii 30. března a ve Spojených státech o den později.  

Élan podle klávesisty a skladatele slavné skupiny Tuomase Holopainena nechává skvěle nahlédnout do výsledného alba, ale zároveň z něj neodhaluje příliš mnoho. Podle jeho slov byl inspirujícím prvkem k písni tento citát jeho hrdiny strýčka Walta, tedy Walta Whitmana: „Ó radost mužného sebe sama! Neotročit nikomu, nepodrobovat se nikomu, žádnému tyranovi známému ani neznámému…“. Stěžejním tématem singlu Élan, jak říká Holopainen, není nic méně než smysl života. „Což může být pro každého z nás něco jiného,“ dodává.

Jukku Nevalainena, který je bubeníkem Nightwish již téměř od počátku existence skupiny, kvůli zdravotním potížím dočasně nahradil ve studiu Kai Hahto (Wintersun, Swallow The Sun, Trees Of Eternity). Na albu samozřejmě pracuje i zpěvačka Floor Jansen, jejíž koncertní debut s Nightwish proběhl v říjnu roku 2012. Singl Élan bude první studiovou nahrávkou s touto zpěvačkou a pomyslně bude písní pokřtěn i Troy Donockley, který na minulém albu ještě nebyl plnohodnotným členem. Externě bude přispívat do tvorby alba i slavný evoluční biolog, ateistický vůdce a spisovatel Richard DawkinsPřebal nového alba skupiny Nightwish Endless Forms Most Beautiful, Zdroj: Oficiální facebookové stránky skupiny Nightwish

Nové album velmi dlouho dobu nemělo oficiální název. Ten skupina na svých webových stránkách zveřejnila až 22. prosince 2014. Následující dílo tak ponese název Endless Forms Most Beautiful. Zároveň s tímto jménem také skupina zveřejnila vzhled jeho přebalu a datum oficiálního vydání . Vůbec poprvé se objeví na pultech evropských knihkupectví, a to 27. března následujícího roku. Dne 30. a 31. března jej pak budou moci zakoupit také britští a američtí fanoušci. 

Album bude osmým studiovým albem Nightwish; předcházející Imaginaerum z roku 2011 bylo velmi příznivě přijato. První informace o tom, kam – a zda vůbec – se jedna z nevětších skupin symfonického metalu posunula, se dozvíme v únoru.

Další články

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };