Nového alba Amaranthe se dočkáme na konci března

Dlouho očekávané druhé album švédsko-dánských melodiků Amaranthe vyjde už 25. března. Novinka dostala jméno The Nexus a podle prvního zveřejněného klipu se máme opravdu na co těšit.

Amaranthe The Nexus Amaranthe The Nexus Zdroj: spinefarmrecords.com

 

Skupina Amaranthe byla založena v roce 2009 Jakem E (Dreamland, ex - Dream Evil) a Olofem Mörckem (Dragonland, Nightrage). K zakládajícím členům se později přidala Elize Ryd (Kamelot), Andreas Solvestrom (Cipher System), Morten Løwe Sørensen (Mercenary, Koldborn, The Cleansing) a Johan Andreassen (Engel).

V květnu 2009 si musela kapela kvůli právním problémům změnit jméno z původního názvu Avalanche na Amaranthe. K této záležitosti se později vyjádřil Mörck: „Vzhledem k právnímu sporu a autorským nárokům jsme se rozhodli, že si změníme jméno na Amaranthe. Tento záhadný a estetický název se k nám hodí ještě mnohem lépe než Avalanche.

Mörck okomentoval také vznik Amaranthe a jejich hudební styl: „Amaranthe byla dlouhodobá myšlenka mezi mnou a Jakem E, abychom se vymanili z rutiny našich předchozích projektů a vytvořili něco zcela nového a čerstvého, kde bychom měli prostor pro nápady, které se nehodily do projektů, ve kterých hrajeme. Výsledkem je příval zesilujících se melodií, těžké riffy a hrdelní výkřiky z podsvětí, které jsou výsledkem trojice zpěváků v kapele; Jake E - čisté vokály, kabaretní virtuos Elize – ženské vokály a Andy – řev. Výsledkem je poměrně zřetelný zvuk, zvláště v kombinaci s hudbou samotnou, která čerpá z velkého spektra žánrů a to vše tvoří vzrušující zážitek pro posluchače.

 

 

Debutové album se stejnojmenným názvem vyšlo v roce 2011. Ve Švédsku se dostalo na 35. příčku a ve Finsku dokonce na pozici šestnáctou. Druhé album nazvané The Nexus vyjde 25. března prostřednictvím vydavatelství Spinefarm a můžeme se těšit hned na 12 nových skladeb. Prvním singlem a zároveň videoklipem je píseň s názvem The Nexus. Videoklip si vzal na starost renomovaný režisér Patric Ullaeus, který už dříve spolupracoval například s Dimmu Borgir, Lacuna Coil, In Flames či Kamelot.

Zakládající člen Olof k novince řekl: „Téma a atmosféra alba je futuristická a ultra moderní a hudba je sama o sobě okamžitě rozpoznatelná jako Amaranthe, ale je zde určitě nový a unikátní posun v písních.“ Dále dodal: „Lidé se nás často ptají, jestli je na nás vyvíjen velký tlak v pokračování tak úspěšného alba a já vždy odpovídám: Ne, ani trochu. Ne, pokud si sednete a poslechnete nové skladby jako Invincible, Burn With Me a Stardust. Už se jednoduše nemůžeme dočkat, až vyrazíme na cestu po celém světě s těmito novými dětmi!

Na podporu nové desky vyráží Amaranthe už 20. března, kdy spolu s finskými Stratovarius, kteří v únoru vydali svoji čtrnáctou desku Nemesis, zahájí evropské turné nazvané Nordic Nexus Of Nemesis Tour 2013V České republikce se koncert odehraje 22. března, kdy se Amaranthe a Stratovarius představí ve zlínském klubu Masters Of Rock Café.

Pokud náhodou zlínský koncert nestihnete, nezoufejte. Amaranthe v létě přijedou znovu a zahrají na Masters Of Rock 2013!

 

Amaranthe – The Nexus
Datum vydání: 25. 3. 2013Amaranthe The Nexus
Formát: CD
Vydavatel: Spinefarm
Seznam skladeb:

01. Afterlife
02. Invincible
03. The Nexus
04. Theory Of Everything
05. Stardust
06. Burn With Me
07. Mechanical Illusion
08. Razorblade
09. Future On Hold
10. Electroheart
11. Transhuman
12. Infinity

Napsal(a):

Zanechat komentář