pondělí, 24 listopad 2014 07:00

Nový dokument o Twisted Sister přináší exkluzivní pohled na začátky kapely

Napsal(a)
Film o začátcích Twisted Sisters bude mít premiéru v neděli 23. listopadu Film o začátcích Twisted Sisters bude mít premiéru v neděli 23. listopadu Zdroj: Limusichalloffame.org

Nepříliš známe klubové začátky ikonické hairmetalové kapely Twisted Sister se rozhodl zmapovat německý dokumentarista Andrew Horn. Film s názvem We Are F*cking Twisted Sister! bude slavnostně uveden v neděli 23. listopadu na amsterdamském festivalu dokumentárních filmů IDFA.

Newyorkská legenda Twisted Sister ovládla hudební zcénu osmdesátých letech nejen díky velice chytlavé hudbě, ale hlavně díky výraznému image a teatrálnímu vystupování. Nejúspěšnější hity kapely pochází z alba Stay Hungry, odkud se kromě titulní skladby zapsaly do hudebních žebříčků také písně We're not Gonna Take It či I Wanna Rock (poslední z jmenovaných se mimo jiné objevila i ve hře Vice City ze série Grand Theft Auto). Po rozpadu skupiny v roce 1989 se Twisted Sister opětovně dali dohromady až v roce 2003 a i když již nevydali žádné studiové album, poměrně pravidelně koncertují. Čeští fanoušci si jejich pódiové vystoupení mohli užít poprvé (a prozatím naposled) na festivalu Masters of Rock před třemi lety.

Hvězdná kariéra Twisted Sister odstartovala právě vydáním Stay Hungry v roce 1984. Většina jejich fanoušků ví, že první album s názvem Under the Blade vydali již dva roky předtím, ale již málo z nich ví, že skupina v té době měla za sebou již deset let existence na tvrdé newyorské klubové scéně. A právě těmto začátkům se rozhodl Andrew Horn ve svém snímku. 

"Náš agent nás nechal makat až do úmoru. Hráli jsme čtyři nebo pět koncertů za večer, pět až šest nocí týdně. A některé z koncertů končívaly třeba až v šest ráno," vzpomíná na klubovou éru kapely v sedmdesátých letech kytarista Jay Jay French. "Tenkrát se hrávalo tři až šest večerů v jednom klubu. Například v klubu Mad Hatter jsme od května do září odehráli sedmdesát osm večerů."

"Jedná se o příběh ve stylu Rockyho, kde se bráchové z New Yorku deset let probíjejí než najdou slávu a bohatství," popisuje historii kapely zpěvák Dee Sinder a k filmu dodává: "Jedná se o nezávisle natočený snímek, tak, jak by měly být tyhle dokumenty dělaný, a ne, že si kapela nechá udělat propagandistický film tak, aby v něm vypadala co nejlépe. Je to dílo určené pro naše původní fanoušky, zaryté fanoušky, srdcaře a pro ty, kteří se o kapele chtějí dozvědět co nejvíc."

Na filmu Andrew Horn pracoval pět let a potřebné finance na jeho realizaci získal za pomocí sbírky na crowfundingovém portálu Indiegogo. Speciální nedělní premiéra začínající již o půl jedenácté dopoledne nabídne divákům možnost diskutovat o projektu nejen s jeho tvůrcem, ale také s kytaristou Jay Jay Frenchem. Na festivalu se dokument dočká celkem čtyř promítání a kromě Amsterdamu bude nezávisle na festivalu uveden i v Kolíně nad Rýnem. Jiná promítání již v plánu nejsou, a tak si fanoušci, kteří se na tato promítání nedostanou, budou muset počkat na vydání DVD.

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };