Ostrava v plamenech má další želízko do ohně

Festival Ostrava v plamenech je ve fázi příprav druhého ročníku. Nedávno jsme informovali o prvních potvrzených kapelách, nyní známe další - izraelské Orphaned Land.

Orphaned Land Orphaned Land Zdroj: pořadatel festivalu

Tato pětičlenná heavy metalová banda hraje od roku 1991. Jejich styl je velice specifický a nezaměnitelný s nikým jiným z branže. Je to dáno pro nás Evropany exotickými nástroji, které používají (Buzuki, Saz, Úd aj.), a také tím, že si dávají záležet na silných a hutných vokálech. Umocňují tak tajemno ukryté do jejich písní.

Čtěte také: Ostrava v plamenech 2015

Stylově se nedají úplně přesně zařadit. Pohybují se někde mezi oriental - folk - death - doom - progressive metalem, do kterého samozřejmě přidávají blízkovýchodní, arabské a židovské vlivy. Pokud se s nimi chcete seznámit ještě před festivalem, máte možnost obstarat si některou z jejich pěti desek, které už vydali. Ta poslední All is one z roku 2013 byla posluchači velice dobře přijata.

Ačkoliv festival Ostrava v plamenech otevře své brány až v srpnu příštího roku, vstupenky jsou již nyní k zakoupení v předprodejních sítích nebo na www.ostravavplamenech.cz 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 


 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Do Mersey klubu zavítají ikony alternativního rocku v rámci projektu Micka Harveyho

  Australský hudebník Mick Harvey, který spoluzakládal temnou kapelu The Birthday Party a vystupoval s The Bad Seeds Nicka Cavea i s PJ Harvey, míří do Brna.

 • Soutěžte o 3x2 lístky na koncert Hundred Seventy Split

  Kapela Hundred Seventy Split v čele s baskytaristou Leem Lyonsem se řítí 29. října do Lucerna Music Baru. Pokud chcete slyšet jejich vlastní tvorbu založenou na bluesrockových postupech, ale i zažít woodstockový set Ten Years After, pak pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na tento jedinečný koncert! Více se o kapele dočtete v našem rozhovoru zde.

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.

Další podobné články