Třetí album Battle Beast vyjde v lednu

 
Finská skupina Battle Beast právě dokončuje nové album. Dílo s názvem Unholy Saviour v Evropě vyjde 9. ledna 2015, Britové si budou muset počkat do 12. ledna, USA pak potěší o den později. Novinka je v pořadí třetí studiové album Finů, zpěvačku Nooru Louhimo ale uslyšíme teprve podruhé. O vydání se postará studio Nuclear Blast.
V pořadí třetí album Battle Beast dostalo název Unholy Saviour. Na pultech se objeví v lednu V pořadí třetí album Battle Beast dostalo název Unholy Saviour. Na pultech se objeví v lednu Zdroj. Battlebeast.fi
 
Kapela Battle Beast byla založena v roce 2008 na jihu Finska a proslavila se především svými energickými metalovými riffy, vysokými, ale i chraplavými vokály svých zpěvaček (na prvním albu to byla Nitte Vänskä, v dnešní době se skupinou vystupuje zmíněná Noora Louhimo), našlapanými sóly a chytlavými refrény. Že je kombinace těchto faktorů uhrančivá, potvrdilo hned vydání druhého, eponymního alba Battle Beast (2013). To partičku vystřelilo na neuvěřitelnou pátou příčku v domácím Finsku a pomohlo jí dostat se také do německé hitparády Top 100.  
 
Zda se i s novým albem podaří proprazit, je prozatím otázkou. Kytarista, doprovodný vokalista a rovněž autor písní Anton Kabanen o placce říká: „Chci se jako člověk neustále posouvat vpřed a skladby na tomto albu jsou odrazem této mé – jak já jí říkám – duchovní pouti. Žánrově jsou skladby rozmanitější, díky čemuž lépe vystihují pocity, které mne provázely při jejich zrodu, a mohou je tak i vyvolávat u posluchačů.“ Anton Kabanen, Zdroj: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz
 
A k přípravě třetí studiové desky také dodává: „Vždy jsem psal písně inspirované anime seriálem ‚Berserk‘, který na mě přesně sedí. Hlavně způsob myšlení a pocity některých postav.“ Skupina na svých webových stránkách již nyní uveřejnila kompletní tracklist novinky Unholy Savior: 
 
 
1. Lionheart
2. Unholy Savior
3. I Want The World….And Everything In It
4. Madness
5. Sea Of Dreams
6. Speed And Danger
7. Touch In The Night
8. The Black Swordsman
9. Hero’s Quest
10. Far Far Away
11. Angel Cry
  
Na závěr je třeba připomenout, že vydání alba bude doprovázet evropské turné s nizozemskou kapelou Delain a švédskými metalovými giganty Sabaton. V České republice se v rámci tohoto turné skupiny objeví hned dvakrát. První koncert se uskuteční 7. února v pražském Foru Karlín, druhý koncert pak skupiny plánují odehrát 8. únor ve zlínské hale Euronics. 
Napsal(a):

Zanechat komentář