středa, 05 listopad 2014 09:00

Třetí album Battle Beast vyjde v lednu

Napsal(a)
V pořadí třetí album Battle Beast dostalo název Unholy Saviour. Na pultech se objeví v lednu V pořadí třetí album Battle Beast dostalo název Unholy Saviour. Na pultech se objeví v lednu Zdroj. Battlebeast.fi
 
Finská skupina Battle Beast právě dokončuje nové album. Dílo s názvem Unholy Saviour v Evropě vyjde 9. ledna 2015, Britové si budou muset počkat do 12. ledna, USA pak potěší o den později. Novinka je v pořadí třetí studiové album Finů, zpěvačku Nooru Louhimo ale uslyšíme teprve podruhé. O vydání se postará studio Nuclear Blast.
 
Kapela Battle Beast byla založena v roce 2008 na jihu Finska a proslavila se především svými energickými metalovými riffy, vysokými, ale i chraplavými vokály svých zpěvaček (na prvním albu to byla Nitte Vänskä, v dnešní době se skupinou vystupuje zmíněná Noora Louhimo), našlapanými sóly a chytlavými refrény. Že je kombinace těchto faktorů uhrančivá, potvrdilo hned vydání druhého, eponymního alba Battle Beast (2013). To partičku vystřelilo na neuvěřitelnou pátou příčku v domácím Finsku a pomohlo jí dostat se také do německé hitparády Top 100.  
 
Zda se i s novým albem podaří proprazit, je prozatím otázkou. Kytarista, doprovodný vokalista a rovněž autor písní Anton Kabanen o placce říká: „Chci se jako člověk neustále posouvat vpřed a skladby na tomto albu jsou odrazem této mé – jak já jí říkám – duchovní pouti. Žánrově jsou skladby rozmanitější, díky čemuž lépe vystihují pocity, které mne provázely při jejich zrodu, a mohou je tak i vyvolávat u posluchačů.“ Anton Kabanen, Zdroj: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz
 
A k přípravě třetí studiové desky také dodává: „Vždy jsem psal písně inspirované anime seriálem ‚Berserk‘, který na mě přesně sedí. Hlavně způsob myšlení a pocity některých postav.“ Skupina na svých webových stránkách již nyní uveřejnila kompletní tracklist novinky Unholy Savior: 
 
 
1. Lionheart
2. Unholy Savior
3. I Want The World….And Everything In It
4. Madness
5. Sea Of Dreams
6. Speed And Danger
7. Touch In The Night
8. The Black Swordsman
9. Hero’s Quest
10. Far Far Away
11. Angel Cry
  
Na závěr je třeba připomenout, že vydání alba bude doprovázet evropské turné s nizozemskou kapelou Delain a švédskými metalovými giganty Sabaton. V České republice se v rámci tohoto turné skupiny objeví hned dvakrát. První koncert se uskuteční 7. února v pražském Foru Karlín, druhý koncert pak skupiny plánují odehrát 8. únor ve zlínské hale Euronics. 

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };