Patálie alba Sleepless od Adeptů

Sleepless, nová placka, kterou pro nás Adepti připravují už pěkně dlouho, se i přes všechny komplikace konečně dočká vydání. Ze Švédska k nám přiletí 19. února, ale předobjednat se dá již nyní. Jak to, že se tak zdržela?

Robert Ljung, frontman Adeptů Robert Ljung, frontman Adeptů Oficiální facebookový profil skupiny Adept

Vezmeme to pěkně od začátku. Adepti již od Another Year of Disaster vydávali pod labelem Panic & Action, se kterým měli podepsanou smlouvu až do, tuším, začátku roku 2015. Když potom smlouva vypršela, nechali se Adepti slyšet, že jim tento label od počátku topil všechny nápady a snažil se vymodelovat veškerou tvorbu ke své vlastní libosti. Ale smlouva byla podepsaná, co se dalo dělat.

Na jaře 2015, už osvobození od svých závazků, poprvé vydali song Dark Clouds, který měl být přípravou na nadcházející album Sleepless. Jejich starý label však tvrdil, že spolu stále mají podepsanou dohodu, že tedy Dark Clouds patří jim a že jim kapela dluží velký obnos peněz. Label sice nic nedostal, ale odmítl Adeptům vydat zbytek jejich – u nich nahraného – alba Sleepless.

A tak Adepti museli začít nahrávat znovu, tentokrát sami na sebe, a vydání alba se posunulo na 4. září. V září však musela kapela oznámit, že jim nahrávání zabírá mnohem více času i energie než čekali a že by neradi vydali Sleepless nedodělaný – protože je to prý zatím jejich nejpovedenější počin. Což možná není daleko od pravdy, protože Dark Clouds je skutečně nakládačka.

V listopadu pak kapela všem vykouzlila úsměv na rtech, protože oznámila, že podepsala smlouvu s Napalm Records, znovu vydala Dark Clouds a připravila fanoušky na konečně vypuštění Sleepless do světa. Po všech útrapách a překážkách, které musela Robertova banda překonat, se deska vznese ze skandinávského poloostrova 19. února. Kdo by byl nedočkavý, může si ji na stránkách Napalm Records objednat už teď.

Tak, doufejme, končí sisyfovská práce Švédů z kapely Adept. Snad už se tentokrát vydat album vydaří, protože ani já se nemůžu dočkat – větší napětí už snad ani nemůže být. Škoda, že Adepti zatím neplánují přijet představit své album i do českých luhů a hájů. Ale kdo ví, třeba se dočkáme.

Napsal(a):

10 komentáře

  • Odkaz Komentáře Guavommum neděle, 18 září 2022 07:31 napsal(a) Guavommum

    14 Virtual care addresses a major barrier to care when accessing physicians outside of major urban centers proves challenging. how long after doxycycline can i drink alcohol dichlorphenamide, tretinoin.

  • Odkaz Komentáře Smiplymap sobota, 17 září 2022 17:57 napsal(a) Smiplymap

    can you drink alcohol on doxycycline A review of the etiology and clinical presentation of non- cystic fibrosis bronchiectasis a tertiary care experience.

  • Odkaz Komentáře figuighob úterý, 13 září 2022 14:23 napsal(a) figuighob

    nolvadex

Zanechat komentář