Patricia Janečková míří k opernímu nebi

Patricia Janečková, mladá a nadějná osobnost operního světa se těší mnohým úspěchům, které nastartovalo absolutní vítězství v soutěži Talentmania v roce 2010. Budoucnost Patricie jako úspěšné operní pěvkyně se rýsuje stále jasněji i díky tomu, že ji v lednu přijali ke studiu operního zpěvu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.

Patricia Janečková Patricia Janečková Zdroj: archiv interpreta

Na podzim nastoupí Patricia Janečková na Janáčkovu konzervatoř, ale ještě předtím ji čeká několik operních árií v Národním divadle moravskoslezském. 24. února se představí v dvojroli Annie a Julie v dětské opeře Kominíček. O jejím talentu svědčí i množství koncertů, které Patricia odzpívala v uplynulém roce nejen v Čechách a na Slovensku, ale i ve Vídni, v Bruselu, před zraky diváků i před televizními kamerami.

 

 

Na začátku léta Patricia oslaví patnácté narozeniny, ale opernímu zpěvu se věnuje už řadu let. Od malička to byla právě opera, která ji ze všech žánrů nejvíce přitahovala. Za své debutové album, které v Čechách pokřtili Karel Gott a Eva Urbanová, během půl roku získala Zlatou desku. Tu Patricii předal tenorista Peter Dvorský. „Ze Zlaté desky mám velkou radost, je to krásný pocit, získat takové ocenění. Navíc je pro mě velkou ctí, že mi cenu odevzdal právě Maestro Peter Dvorský,“ řekla Patricia při předávání.

Napsal(a):

Zanechat komentář