úterý, 19 únor 2013 21:00

Ondřej Pivec chystá novou desku

Napsal(a)
Varhaník Ondra Pivec Varhaník Ondra Pivec Foto: Stanislav Marhoul, 2media.cz

Ondřej Pivec se v New Yorku již zabydlel a rozhodně nezahálí. Se saxofonistou Karlem Růžičkou a bubeníkem Russelem Carterem založil CPR Electrio, které v těchto dnech dokončuje dlouho očekávanou debutovou desku. Financovat se ji rozhodli pomocí crowdfundingu a pomoci můžete i vy.

Mladý hammondkář Ondřej Pivec přesídlil do New Yorku v době, kdy si na české jazzové scéně vytvořil dobré jméno. Se svými spoluhráči z VOŠ Jaroslava Ježka stačil vydat tři alba a získat ocenění Anděl. Od roku 2009 ale žije ve Spojených státech, kde se postupně velmi slušně etabloval. Kromě hraní v různých formacích se asi jako první běloch (a Evropan) stal hudebním ředitelem" černošského kostela. Na Coney Islandu doprovází hrou na hammondky gospelový sbor a spoluurčuje jeho repertoár.

Další významnou aktivitou je hraní s CPR Triem, které Pivec založil se svým krajanem, světově proslulým saxofonistou Karlem Růžičkou, který žije v New Yorku už téměř dvacet let, a s bubeníkem Russellem Carterem. Zpočátku varhanní trio se saxofonem se záhy vyvinulo do fúze živě hrané elektronické hudby, v níž se setkávají akustické nástroje s elektronikou. Výsledek je velmi originální a objevný.

Čtěte také: Veřejná sbírka na koncerty? V Kralupech žádný problém

Finanční nákladnost tohoto projektu se snaží CPR Trio snížit prostřednictvím stále oblíbeného crowdfundingu, tedy spolufinancování vydání alba fanoušky. Vy sami můžete podpořit vydání desky zde.

Každý, kdo kapele finančně vypomůže, si bude moci stáhnout digitální kopii alba. A pokud bude celá mise úspěšná, Ondřej Pivec slíbil odjet turné po Evropě.

 

Další články

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019

  Úžasná Beth Hart byla opět v Praze! Její podmanivý a nezaměnitelný sametový hlas dostal do sedmého nebe všechny návštěvníky vyprodaného sálu Fora Karlín. Tak koukněte se na fotky z jejího koncertu a pusťte si k tomu její písně!

 • Beth Hart: Všestranná bluesová královna Beth Hart: Všestranná bluesová královna

  Do pražského Fora Karlín skoro přesně po roce přijela americká blues-rocková diva Beth Hart. Se tříčlennou doprovodnou kapelou i čistě sólově znovu dokázala, jak obrovský talent v sobě (ne)skrývá, i to, jak pestrou show umí publiku nabídnout.

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, 6. 12. 2019

  Americká zpěvačka Beth Hart se opět po roce objevila na pódiu ve vyprodaném Foru Karlín. Podívejte se na fotoreport z koncertu. 

 • Southern Avenue poprvé navštíví Prahu Southern Avenue poprvé navštíví Prahu

  Na svém debutovém albu Southern Avenue z roku 2017 se stejnojmenné pětici z Memphisu podařilo zažehnout hudební revoluci. Jejich organická směs soulu, blues a R&B poukázala na různorodost jejich hudebních kořenů i oddanost zvolenému stylu. Nyní budou mít možnost i čeští posluchači slyšet tuto kapelu naživo.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };