19.02.2013 21:00

Ondřej Pivec chystá novou desku

Ondřej Pivec se v New Yorku již zabydlel a rozhodně nezahálí. Se saxofonistou Karlem Růžičkou a bubeníkem Russelem Carterem založil CPR Electrio, které v těchto dnech dokončuje dlouho očekávanou debutovou desku. Financovat se ji rozhodli pomocí crowdfundingu a pomoci můžete i vy.

Mladý hammondkář Ondřej Pivec přesídlil do New Yorku v době, kdy si na české jazzové scéně vytvořil dobré jméno. Se svými spoluhráči z VOŠ Jaroslava Ježka stačil vydat tři alba a získat ocenění Anděl. Od roku 2009 ale žije ve Spojených státech, kde se postupně velmi slušně etabloval. Kromě hraní v různých formacích se asi jako první běloch (a Evropan) stal hudebním ředitelem" černošského kostela. Na Coney Islandu doprovází hrou na hammondky gospelový sbor a spoluurčuje jeho repertoár.

Další významnou aktivitou je hraní s CPR Triem, které Pivec založil se svým krajanem, světově proslulým saxofonistou Karlem Růžičkou, který žije v New Yorku už téměř dvacet let, a s bubeníkem Russellem Carterem. Zpočátku varhanní trio se saxofonem se záhy vyvinulo do fúze živě hrané elektronické hudby, v níž se setkávají akustické nástroje s elektronikou. Výsledek je velmi originální a objevný.

Čtěte také: Veřejná sbírka na koncerty? V Kralupech žádný problém

Finanční nákladnost tohoto projektu se snaží CPR Trio snížit prostřednictvím stále oblíbeného crowdfundingu, tedy spolufinancování vydání alba fanoušky. Vy sami můžete podpořit vydání desky zde.

Každý, kdo kapele finančně vypomůže, si bude moci stáhnout digitální kopii alba. A pokud bude celá mise úspěšná, Ondřej Pivec slíbil odjet turné po Evropě.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.