13.02.2013 13:00

Bran otevře v Akropoli svůj černý zápisník

Bretonští Havrani, kapela Bran, se vracejí s novou deskou. Album s názvem Le Carnet Noir pokřtí ve čtvrtek 14. února. Hostit je bude žižkovský Palác Akropolis v Praze.

Kapela Bran se ve vodách takzvané keltské hudby pohybuje už pěknou řádku let. Před čtyřmi lety vydala řadovou desku An delienn, před dvěma lety živou koncertní nahrávku En Concert a letos se na hudební výsluní vrací s albem Le Carnet Noir.

Název desky odkazuje na legendární černý zápisník dnes již bývalého zakladatele skupiny, zpěváka Dewiho Pajota. Do něj si Dewi na svých cestách zapisoval melodie a nápady. Černý sešit tak dal nejen název celému albu, ale určil i vizuální podobu obalu, který je stylizován do starého sešitu. V něm se nacházejí nejen skladby, které Bran hraje už od svého počátku, ale obsahuje i několik nejnovějších kousků.

Kromě tradičních bretonských písní byla do alba vtisknuta i řada instrumentálek, v nichž obzvláště vynikne muzikantské nadání jednotlivých členů kapely.

 

 

Křest desky Le Carnet Noir se uskuteční ve čtvrtek 14. února v Paláci Akropolis. Na koncertě, který začíná půlhodinu po sedmé hodině, se představí i hosté: tanečník a zpěvák Mikuláš Bryan a hráč na harfu Ir Sean Barry. Kapela se během koncertu také pokusí živě spojit s kmotrem alba Dewim Pajotem do Kanady. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji za 190 korun, na místě pak o třicet korun dráž.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.