Bran otevře v Akropoli svůj černý zápisník

Bretonští Havrani, kapela Bran, se vracejí s novou deskou. Album s názvem Le Carnet Noir pokřtí ve čtvrtek 14. února. Hostit je bude žižkovský Palác Akropolis v Praze.

Zpěvák Robert Fischmann Zpěvák Robert Fischmann Foto: Barka Fabianova, musicweb.cz

Kapela Bran se ve vodách takzvané keltské hudby pohybuje už pěknou řádku let. Před čtyřmi lety vydala řadovou desku An delienn, před dvěma lety živou koncertní nahrávku En Concert a letos se na hudební výsluní vrací s albem Le Carnet Noir.

Název desky odkazuje na legendární černý zápisník dnes již bývalého zakladatele skupiny, zpěváka Dewiho Pajota. Do něj si Dewi na svých cestách zapisoval melodie a nápady. Černý sešit tak dal nejen název celému albu, ale určil i vizuální podobu obalu, který je stylizován do starého sešitu. V něm se nacházejí nejen skladby, které Bran hraje už od svého počátku, ale obsahuje i několik nejnovějších kousků.

Kromě tradičních bretonských písní byla do alba vtisknuta i řada instrumentálek, v nichž obzvláště vynikne muzikantské nadání jednotlivých členů kapely.

 

 

Křest desky Le Carnet Noir se uskuteční ve čtvrtek 14. února v Paláci Akropolis. Na koncertě, který začíná půlhodinu po sedmé hodině, se představí i hosté: tanečník a zpěvák Mikuláš Bryan a hráč na harfu Ir Sean Barry. Kapela se během koncertu také pokusí živě spojit s kmotrem alba Dewim Pajotem do Kanady. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji za 190 korun, na místě pak o třicet korun dráž.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář