neděle, 21 červenec 2013 07:00

Pearl Jam na podzim vydají novou desku

Napsal(a)
Část obalu nové desky Část obalu nové desky Zdroj: Universal Music

Legendární rockeři Pearl Jam z amerického Seattlu, kolébky hudebního stylu grunge, potěší své příznivce po dlouhých čtyřech letech novou deskou. Na pultech ji hledejte od 11. října s názvem Lighting Bolt pod hlavičkou vydavatelství Universal Music.

 

Legenda na rockové scéně s nezaměnitelným hudebním projevem si s deskou dala na čas. A podle pilotního singlu Mind Your Manners, který poprvé zazněl 11. července, se dá čekat, že bude pěkně vymazlená. Pearl Jam si stále drží perfektní formu a vydání tohoto alba bude jistě jednou z nejdůležitějších hudebních událostí tohoto roku.

 

 

Doufejme, jak už bývá dobrým zvykem, že kapela podpoří desku i koncertním turné, na kterém by do seznamu navštívených měst zapsala i Prahu. Koncerty Pearl Jam se těší velké oblibě díky plnému nasazení, se kterým se do nich muzikanti pouští. Velká část zásluhy na úspěchu patří charismatickému frontmanovi Eddie Vedderovi, který je jedním z nejnadanějších skladatelů tohoto žánru posledních desetiletí. Kapela hraje od roku 1990 a období největší popularity můžeme počítat mezi lety 1991 a 1995. Jejich alba se však prodávají stále, mezi fanoušky jich koluje přes 60 milionů. A můžeme předpokládat, že díky nové desce skóre opět poroste. O kolik uvidíme, až se album objeví na pultech a vychutnáme si jej celé.

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019 Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019

  The Tiger Lillies je tříčlenná skupina, která vznikla v roce 1989. Všichni členové pocházejí z Londýna. Koncertují po celém světě a v České republice koncertují pravidelně od doby svého vzniku. Mrkněte na náš fotoreport z Divadla Archa.

Další podobné články