Pearl Jam na podzim vydají novou desku

Legendární rockeři Pearl Jam z amerického Seattlu, kolébky hudebního stylu grunge, potěší své příznivce po dlouhých čtyřech letech novou deskou. Na pultech ji hledejte od 11. října s názvem Lighting Bolt pod hlavičkou vydavatelství Universal Music.

Část obalu nové desky Část obalu nové desky Zdroj: Universal Music

 

Legenda na rockové scéně s nezaměnitelným hudebním projevem si s deskou dala na čas. A podle pilotního singlu Mind Your Manners, který poprvé zazněl 11. července, se dá čekat, že bude pěkně vymazlená. Pearl Jam si stále drží perfektní formu a vydání tohoto alba bude jistě jednou z nejdůležitějších hudebních událostí tohoto roku.

 

 

Doufejme, jak už bývá dobrým zvykem, že kapela podpoří desku i koncertním turné, na kterém by do seznamu navštívených měst zapsala i Prahu. Koncerty Pearl Jam se těší velké oblibě díky plnému nasazení, se kterým se do nich muzikanti pouští. Velká část zásluhy na úspěchu patří charismatickému frontmanovi Eddie Vedderovi, který je jedním z nejnadanějších skladatelů tohoto žánru posledních desetiletí. Kapela hraje od roku 1990 a období největší popularity můžeme počítat mezi lety 1991 a 1995. Jejich alba se však prodávají stále, mezi fanoušky jich koluje přes 60 milionů. A můžeme předpokládat, že díky nové desce skóre opět poroste. O kolik uvidíme, až se album objeví na pultech a vychutnáme si jej celé.

Napsal(a):

Zanechat komentář