pátek, 19 červenec 2013 13:00

JamRock ukázal, že je opravdu výjimečný

Napsal(a)
JamRock 2013 JamRock 2013 JamRock

Ve dnech 27. 6. – 29. 6. se konal v Žamberku již šestý ročník festivalu JamRock. Hvězdami letošního ročníku se stali Chinaski, Tatabojs, Circus Ponorka a rakouský G.V. Emmanuel.

Šestý ročník multižánrového festivalu potvrdil, že je jiný než ostatní festivaly. Svou výjimečnost ukázal nejen muzikou, ale i výbornou atmosférou a náladou mezi návštěvníky a účinkujícími, kteří neváhali navštěvovat probíhající mejdany. Tato výtečná nálada se projevila i během jednotlivých vystoupení.

 

Největší počet diváků se sešel při vystoupení tuzemských Chinaski, kteří si vybrali JamRock jako jediný festival pro své vystoupení. Jejich vystoupení bylo od začátku až do konce nabité energií a frontman skupiny, Michal Malátný, zpíval jako o život rychlejší songy a zároveň procítěně i pomalejší hitovky. Na závěr vystoupení se nad hlavami diváků rozzářil ohňostroj, který měl na starost tým od filmu.

 

 

Každý ročník festivalu představuje něco neznámého a neotřelého. Letos se tohoto postu ujal Georg Viktor Emmanuel – elektronický beatboxer se skvělým hlasem, který je zároveň bezdomovcem a svůj život zcela odevzdal muzice. Jeho výtečný hlas s chytlavými songy v moderním aranžmá neměl chybu a právem získal číslo jedna v rámci zahraničních kapel. Z tuzemských kapel se tohoto postu ujali Circus Ponorka Jana Ponocného, který premiérově, také jen pro JamRock, sestavil celou kapelu ze špičkových profesionálních muzikantů. Tímto „tahem“ získala jejich muzika zcela nový rozměr.

 


Velký úspěch pochopitelně zaznamenali i Kryštof, kteří stejně jako na Rock for People s sebou přivezli vlastní přídavná světla a s výsuvnou plošinou, která vedla až mezi diváky. Po Kryštofech se později na scéně ukázali Tatabojs, kteří rovněž sklidili veliký úspěch. Tatabojs svým vystoupením oslavili 20. výročí své existence, které připadlo přímo na 29. 6., a v rámci této oslavy postavili obrazovou show, která neměla obdoby. Tato show obsahovala posuvné LED pásy přes celé jeviště a speciální průhlednou LED stěnu, která byla před muzikanty. Tyto tři roviny tvořily úžasné efekty, které těsně souvisely s náladou a obsahem skladeb.

 

 

Mimo jiné na festivalu také vystoupili úžasní a velice žádaní UDG, kteří opět strhli publikum na svou stranu a nebylo tak jasné, zda skladba patří kapele nebo divákům. V podobné atmosféře se odehrálo i vystoupení Portless v čele s Kryštofem Míchalem. Dále se představili The Wolfgangs, Mr Wu, Dezperadoz nebo italská Belladonna, kteří jsou držitelé dvou nominací na ocenění Grammy

JamRock končil až po čtvrté ráno, kdy od půlnoci převzali hudební žezla DJ´s v „narvané“ Party Village. Letošní ročník zaznamenal jediný neduh, a tím byl špatný catering a někteří DJ´s, kteří se snažili hlasitosti konkurovat obrovským pódiím. Nicméně pořadatelé přislíbili na příští ročník, který je plánován na 19.–21. června 2014, nápravu. Velikou pochvalu si letošní ročník zaslouží nejen za hudební stránku, ale i za čistotu ať už areálu, či toalet, a za umělecké skulptury ze slámy, které byly po celém areálu. Nezbývá tedy než dodat, že už se těšíme na příští ročník JamRocku a jsme zvědaví, čím nás opět překvapí.

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019 Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019

  The Tiger Lillies je tříčlenná skupina, která vznikla v roce 1989. Všichni členové pocházejí z Londýna. Koncertují po celém světě a v České republice koncertují pravidelně od doby svého vzniku. Mrkněte na náš fotoreport z Divadla Archa.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };