sobota, 25 duben 2015 13:00

Pocta Vladimíru Mišíkovi

Napsal(a)
Vladimír Mišík Vladimír Mišík Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

S písněmi známého hudebníka Vladimíra Mišíka vyrůstalo hned několik generací, vydavatelství Indies Scope se proto rozhodlo vzdát poctu tomuto českému hudebnímu velikánovi a vytvořit „tribute“ album.

Stříhali dohola malého chlapečka, Variace na renesanční téma, 20 deka duše, Slunečný hrob… To je jen krátký výčet písní z repertoáru muzikanta a zpěváka Vladimíra Mišíka. Zakládajícího člena skupin jako The Matadors, Blue Effect, Etc… Vladimíra Mišíka dozajista není třeba široce představovat. Je to zpěvák a autor písní, jehož přínos pro českou hudební scénu je skutečně veliký.

Vydavatelství Indie Scope se rozhodlo oslavit dílo i osobu Vladimíra Mišíka a proto oslovilo nezávislou scénu, aby vytvořilo „tribute“ album. Na výsledné nahrávce se nakonec objeví 22 skladeb, které nahráli Jan P. Muchow, Ille, Jan Spálený & ASPM, Tara Fuki, Mňága & Žďorp, Lesní zvěř, Bratři Orffové, Kieslowski, Boris Carloff, Musica Folklorica, Nylon Jail, Lucie Redlová, Tady to máš, Jarret, Ladě, Jablkoň, Ondřej Galuška, ZVA 12-28 Band, David Stýpka Band, Čankišou, Bran a Květy.

Čtěte také: Svátek bigbítu - v Lucerně vystoupily skupina Blue Effect a Collegium Musicum s mnoha hosty


Leader kapely Květy Martin E. Kyšperský k chystanému počinu říká:„Už jsem točil hodně tribute alb, ale účast na tomto projektu byla pro mne jedna z těch nejdůležitějších, protože v tom mám fakt citovou investici... Kéž by se mu to alespoň trochu líbilo. Já a Aleš Pilgr, bubeník z Květů, máme hodně rádi desku Etc... 4, která je zcela nedoceněná. Částečně za to může například zvláštní zvuk elektrických bicích, jenž však naopak nám přijde dost úžasný, a dnes i – překvapivě! – moderní. A v těch skladbách je duch doby. Udělali jsme tedy píseň Návštěvní den, ale jsou v ní kousíčky textu všech ostatních skladeb z oné zmiňované desky.“

 

 

 

Nahrávka vyjde zároveň na CD i digitálně v mp3, FLAC atd.. Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury. CD bude opatřeno výpravným bookletem.

Datum vydání alba V/A - Bazarem proměn: A Tribute to Vladimír Mišík je úterý 9. 6. 2015.

Další články

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Druhý den festivalu Metronome s praotci elektra Kraftwerk i nadějnými českými projekty Druhý den festivalu Metronome s praotci elektra Kraftwerk i nadějnými českými projekty

  Druhý den Metronome festivalu nejen potvrdil nadčasovost hudby takových ikon jako jsou Kraftwerk nebo Primal Scream, ale nabídl i soutěž mladých českých talentů Czeching.

 • Foto: 100 let Republiky, Lucerna, Praha, 28. 10. 2018 Foto: 100 let Republiky, Lucerna, Praha, 28. 10. 2018

  V rámci oslav 100 let od vzniku Československé republiky se konal ve Velkém sálu pražské Lucerny koncert několika českých rockových kapel. Jako první se publiku představili Michal Pavlíček s Monikou Načevou. Poté vystoupil před již zaplněnou Lucernou Vladimír Mišík s ETC. Jako přídavek zahrál píseň Sluneční hrob, za kterou sklidil bouřlivé ovace. Vladimíra Mišíka poté vystřídala kapela Vltava, která je v současné době na turné připomínající 20 let od vydání jejich úspěšného alba Marx Engels Beatles. Dalším vystupujícím byl David Koller se svojí kapelou. Ten ve svém setu zahrál jak osvědčené hity kapely Lucie, tak také několik vlastních písní, jako například Gypsy Love.

 • Foto: Olin Nejezchleba + Vladimír Mišík, Střelecký ostrov, Praha, 23. 8. 2018 Foto: Olin Nejezchleba + Vladimír Mišík, Střelecký ostrov, Praha, 23. 8. 2018

  Na pražském Střeleckém ostrově zahrál ve čtvrtek večer Olin Nejezchleba s kapelou Kybabu a Vladimír Mišík & ETC...

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };