Potvrzeno: Lucie vystoupí na Rock for People

Není tomu ani pár hodin, co česká skupina Lucie potvrdila účast na jednom z největších tuzemských festivalů. V rámci královehradeckého Rock for People čtveřice muzinaktů v čele s Davidem Kollerem vystoupí v sobotu dne 5. července. Jednodenní vstupenky zakoupíte od 690 korun.

Česká skupina Lucie vystoupí na festivalu Rock for People Česká skupina Lucie vystoupí na festivalu Rock for People Zdroj: lucie.cz

Tak a je to tady. Posledních několik dní pořadatelský tým letošního ročníku Rock for People doslova zahltil fanoušky směsicí nejrůznějších jmen, čímž nutil další a další nadšence potvrzovat účast na této akci (nejméně podíváme-li se na oficiální stránky festivalu na Facebooku). K již potvrzeným kapelám se dnes - tedy 6. března - připojilo další zvučné jméno, a sice jedna z nejslavnějších kapel novodobé české historie. Hádáte správně - je to Lucie.

Asian Dub Fundation, Tom Oddel, The Afgan Whigs, The Naked and Famous či Biffy Clyro, skotské trio, které je považováno za jeden z koncertních fenoménů současnosti a kterému se v minulém roce podařilo vyprodat pražský klub Roxy. Po bok těchto a dalších jmen se dnes oficiálně zapsalo další jméno, jehož znění je nám - českým fanouškům - poněkud bližší byť jen proto, že každý z nás zná nejméně jednu Lucii. A všichni známe tuhle

 

 

Skupina Lucie vznikala postupně v letech 1985 až 1988, přičemž na konci tohoto období vstoupila na českou hudební scénu první singlovou nahrávkou. Během následujících šestnácti let pak skupina přichází s celkem sedmi studiovými alby, dvěma koncertními dvoualby a jednou sbírkou největších hitů, k nimž bezesporu patří písně jako Medvídek, Ona ví, Chci zas v tobě spát či Daniela.

No, zdá se, že realizační tým jubilejního dvacátého ročníku festivalu Rock for People, který za dobu své existence dopravil do našich končin nejednu hvězdu českého i světového formátu (připomeňme například Muse, Paramore, Prodigy, Queens of the Stone Age či Karla Gotta), nezahálí.

Zanechat komentář