středa, 27 červen 2012 10:00

Prague City Festival: Kde si nechat proplatit zakoupené lístky?

Napsal(a)
Výstaviště letos Prague City Festival hostit nebude Výstaviště letos Prague City Festival hostit nebude Zdroj: archiv

Před dvěma týdny pořadatelé Prague City Festivalu informovali veřejnost o zrušení celé akce. Nyní nastal čas na vracení peněz za zakoupené vstupenky.

Jak pořadatelé již dříve informovali, během téměř finálových příprav Prague City Festivalu došlo k náhlému výpadku očekávaných finančních prostředků. Organizátoři důsledně odmítli ubírat z čehokoliv, co chtěli návštěvníkům nabídnout, takže namísto zredukování akce ji zrušili úplně.

Nyní se majitelé vstupenek mohou hlásit o navrácení svých investovaných peněz. V předprodejních sítích Eventim a Tickets.de by mělo vše probíhat naprosto v pořádku, na pobočkách je možné dostat vstupné za lístky zpět. Problém však nastává u společnosti Ticketportal.

Ač pořadatelé slíbili, že řešení situace s touto společností nastíní do sedmi dnů, ozývají se až po jedenácti dnech. Vyjádření Ticketportalu, s odvoláním na „smlouvu o zprostředkování prodeje vstupenek" je jednoduché a prosté: 

Nic se vracet nebude!

Pořádající společnost Punx Not Dead s.r.o. tedy bude povinna zajistit navrácení vstupného sama na vlastní náklady. Přihlédneme-li k tomu, že zálohy kapelám jsou již vyplaceny, je více než jisté, že agentura skončí v insolvenci.

Majitelé vstupenek budou podrobně informováni, jak bude možné se přihlásit do insolvenčního řízení, aby mohli uplatnit nárok na vrácení vstupného. Ticketportal byl vyzván, aby podal veškeré informace nutné k identifikaci a verifikaci prodaných lístků.

O tom, že vše zdaleka neprobíhá ideálně, svědčí i otevřená výzva připojená k tiskové zprávě ředitele Punx Not Dead s.r.o., Borka Jiříka: „Na závěr důrazně žádáme zástupce sítě Ticketportal, aby o celé kauze informovali věcně, komplexně, bez předsudků a pravdivě."

Další články

 • Hadouken! vytvořili tu pravou divočinu v Lucerna Music Baru Hadouken! vytvořili tu pravou divočinu v Lucerna Music Baru

  Každý z tisíce zklamaných fanoušků Prague City Festivalu se těšil na jinou kapelu. Hrst z těch, jejichž hudební srdce tepe pro britské Hadouken!, se i tak dočkala koncertu. Ten se uskutečnil v sobotu 30. června v Lucerna Music Baru.

 • Hadouken! místo Prague City Festivalu oživí Lucerna Music Bar Hadouken! místo Prague City Festivalu oživí Lucerna Music Bar

  Hadouken! měli letos po roce dorazit na stejné místo. Jejich cílem se opět stal Prague City Festival, který ovšem byli nuceni organizátoři zrušit. Britská kapela se však nenechala odbýt a fanoušky potěšila informací, že v den svého vystoupení na PCF, tedy 30. června, uspořádají alespoň samostatný koncert v Lucerna Music Baru.

 • Prague City Festival zrušen! Šokující oznámení je pravdivé Prague City Festival zrušen! Šokující oznámení je pravdivé

  Skvělý pražský festival, Prague City Festival, byl zrušen. S tímto oznámením přišlo jeho vedení a ředitel Borek Jiřík. Jeho slova vydáváme bez jakékoli změny.

 • Na Prague City Festival přijedou White Lies Na Prague City Festival přijedou White Lies

  Měsíc před začátkem Prague City Festivalu se jeho už tak velice nabitý program rozrostl o dalších velké jméno. V sobotu 30. června vystoupí před legendárními New Order britské uskupení White Lies, které je přirovnáváno k moderním Joy Division.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };