21.07.2013 13:00

Praha zažije hudební Léto na Jungmaňáku

Xavier Baumaxa v Malostranské besedě Xavier Baumaxa v Malostranské besedě Zdroj: ayya.cz

Festivalová sezóna je v červenci již v plném proudu. Však nyní se otevírá možnost také hudebním fanouškům, kteří nevyužívají velké open-air festivaly mimo Prahu. Přímo v centru Prahy se bude konat každý prázdninový čtvrtek festival.

„Jungmannovo náměstí je zajímavé místo, i když přes něj denně proudí davy lidí, málokdo se zde zastaví,“ říkají k nápadu organizátoři festivalu z občanského sdružení Nerudný fest.cz. Právě poloha Jungmannova náměstí pořadatele zaujala především jednoduchou dostupností. Václavské náměstí, které je ihned v sousedství, je velkou dopravní křižovatkou. Posluchačů se najde hodně, míní taktéž pořadatelé. „Lidí je tu o prázdninách dost, jen se jim nechce chodit někam dovnitř.“

Zároveň se festival bude snažit o oživení tohoto místa alespoň přes léto. Pořadatelé poukazují také na to, že právě v době prázdnin je v Praze kulturní svět odlišný od zbytku roku. Multižánrový festival představí jak známé hudebníky, tak i nadějné mladé kapely. Hlavním cílem projektu je taktéž podpora mladé hudební scény.

Přečtěte si také o koncertu Radio String Quartet Vienna

Prvním vystupujícím bude písničkář a kytarista Xavier Baumaxa, který je znám svými propracovanými texty. Mezi dalšími vystupujícími bude zpěvačka Lenka Dusilová, kapela Poletíme? či gypsy-funk v podobě Gulo Čar a samozřejmě mnoho dalších.

Akce Léto na Jungmaňáku s Era světem započne čtvrtkem 25. července a bude takto každý čtvrtek pokračovat až do konce srpna. Pro účastníky či kolemjdoucí je taktéž zajímavé, že vstupné na koncerty je zdarma. Program začne vždy od půl sedmé večer. Generální partner akce je Era svět.

Program Léta na Jungmaňáku:

25. 7. – Xavier Baumaxa, BT´n´J

1. 8. – Lenka Dusilová, Káča a Sára

8. 8. – Poletíme?, Vasilův Rubáš

15. 8. – Hi-Fi, Juicy Freak

22. 8. – The Spankers, Skalená Treska

29. 8. – Gulo Čar, Sek jsi bombónky

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.