Pražský výběr doplní jarní turné o zajímavé hosty

Jak jsme již informovali, Pražský výběr k podzimnímu turné po svém zmrtvýchvstání přidá i jarní koncerty. Novinkou je přizvání hostů, kteří výběrovskou show ještě vylepší. Svou účast potvrdili František Ringo Čech (s kozou), Ondřej Soukup, Miloš Dodo Doležal a Iva Pazderková.

Pražský výběr Pražský výběr Foto: Roman Černý

Pokud znáte videoklip k písničce Pražákům těm je hej, víte tedy, proč „božský" Ringo přitáhne kozu - místo bloudění ulicemi hlavního města s ní bude symbolicky bloudit po pódiu. Další dva hosté jsou bývalými členy Pražského výběru, a jejeich přítomnost je tedy plně na místě.

Zda Ondřej Soukup pilně cvičí na basu i dále, poznají fanouši na místě, neboť s muzikanty zahraje pár hitů. Prý by neměla chybět ani jeho proslulá hláška: Haló, tady Soukup... Miloš Dodo Doležal hraje i po odchodu z kapely sólově už řadu let. Nahrával i v Americe, takže v jeho případě je pozvání na koncert sázka na zaručenou kytarovou kvalitu. 

Čtěte také: Pražský výběr jede dál

A co má s Pražským výběrem společného Iva Pazderková? Ta si vzala na starost živou předmluvu k písni Sbal si to svý ráno, a na pódiu tak zpestří notoricky známé: „Už zase nic neděláš... Chrápeš pořád jenom na tom otomanu po dědkovi... Pořád leštíš ty svý cibule... To nám bude jednou k užitku... Ty kutile domácí...". Díky výčtu hostů lze očekávat, že se ke kvalitní výběrovské muzice přidá i vtipná show. Navíc už by na koncertě měla být k dostání čerstvá reedice třetího a zatím posledního studiového alba Běr z roku 1997.

 

 

Pražský výběr v sestavě z dob své největší slávy bylo možné spatřit po šestileté pauze na podzim loňského roku. Michal Pavlíček s Michaelem Kocábem se udobřili, přidal se Vilda Čok a oba bubeníci Klauda Kryšpín s Jiřím Hrubešem. Společně koncertovali v několika městech po celé České republice. Turné mělo mimořádný ohlas a je právem přičítáno k největším loňským hudebním počinům.

Napsal(a):

Zanechat komentář