sobota, 16 únor 2013 17:00

Pražský výběr doplní jarní turné o zajímavé hosty

Napsal(a)
Pražský výběr Pražský výběr Foto: Roman Černý

Jak jsme již informovali, Pražský výběr k podzimnímu turné po svém zmrtvýchvstání přidá i jarní koncerty. Novinkou je přizvání hostů, kteří výběrovskou show ještě vylepší. Svou účast potvrdili František Ringo Čech (s kozou), Ondřej Soukup, Miloš Dodo Doležal a Iva Pazderková.

Pokud znáte videoklip k písničce Pražákům těm je hej, víte tedy, proč „božský" Ringo přitáhne kozu - místo bloudění ulicemi hlavního města s ní bude symbolicky bloudit po pódiu. Další dva hosté jsou bývalými členy Pražského výběru, a jejeich přítomnost je tedy plně na místě.

Zda Ondřej Soukup pilně cvičí na basu i dále, poznají fanouši na místě, neboť s muzikanty zahraje pár hitů. Prý by neměla chybět ani jeho proslulá hláška: Haló, tady Soukup... Miloš Dodo Doležal hraje i po odchodu z kapely sólově už řadu let. Nahrával i v Americe, takže v jeho případě je pozvání na koncert sázka na zaručenou kytarovou kvalitu. 

Čtěte také: Pražský výběr jede dál

A co má s Pražským výběrem společného Iva Pazderková? Ta si vzala na starost živou předmluvu k písni Sbal si to svý ráno, a na pódiu tak zpestří notoricky známé: „Už zase nic neděláš... Chrápeš pořád jenom na tom otomanu po dědkovi... Pořád leštíš ty svý cibule... To nám bude jednou k užitku... Ty kutile domácí...". Díky výčtu hostů lze očekávat, že se ke kvalitní výběrovské muzice přidá i vtipná show. Navíc už by na koncertě měla být k dostání čerstvá reedice třetího a zatím posledního studiového alba Běr z roku 1997.

 

 

Pražský výběr v sestavě z dob své největší slávy bylo možné spatřit po šestileté pauze na podzim loňského roku. Michal Pavlíček s Michaelem Kocábem se udobřili, přidal se Vilda Čok a oba bubeníci Klauda Kryšpín s Jiřím Hrubešem. Společně koncertovali v několika městech po celé České republice. Turné mělo mimořádný ohlas a je právem přičítáno k největším loňským hudebním počinům.

Další články

 • Headlinerem Rockových Třtěnic bude Miloš Dodo Doležal Headlinerem Rockových Třtěnic bude Miloš Dodo Doležal
  10. srpna se už počtvrté do Třtěnic u Jičína sjedou fanoušci českého rocku, aby shlédli unikátní přehlídku velikánů české rockové historie i současnosti. Přesně podle hesla festivalu - čas vrátit nemůžeme, ale vzpomínky ano.
 • Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019 Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z prvního dne hudebního festivalu Metronome Festival Prague. Letos se tento festival konal již po čtvrté a opět lákal návštěvníky na celou řadu hvězd, jako například Pražský Výběr, Katarzia, Band of Skulls či Morcheeba. Hlavní hvězdou pátečního večera byl bezesporu anglický zpěvák z Oasis Liam Gallagher. Více se dočtete v recenzi od Jany Stacke.

 • Kiss se přijedou rozloučit s Prahou Kiss se přijedou rozloučit s Prahou

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a cesta ji zavede i do Prahy, kde se 19. června představí na stadionu v pražském Edenu. Záda jim budou krýt skutečně exkluzivní jména - asi nejslavnější texaský trojlístek ZZ Top a jedna z nejvýraznějších českých supergroup BSP.

 • Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019 Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019

  Ve středu večer pokřtil Michal Pavlíček společně se svými hosty svoji novou sólovou desku Pošli to tam. Křest se konal v rámci koncertu, který Michal Pavlíček odehrál v zaplněném Lucerna Music Baru. Na basu zahrál jako tradičně Martin Maťo Ivan, za klávesy se posadil Michal Nejtek a na bicí se představil mladý bubeník Michal Kolouch Daněk. Stejně jako na ostatních koncertech, které již byly v rámci aktuálního turné k propagaci této desky odehrány, se v roli zpívajícího hosta představila zpěvačka Milly Honsová. Tu také můžeme slyšet v některých písních desky Pošli to tam. Za kmotry nové desky si Michal Pavlíček vybral například Moniku Načevu, Jana Saharu Hedla či svého spoluhráče z Pražského výběru Jiřího Hrubeše. Na koncertě zazněly jak nové písně z aktuálního alba, jako například Anděl, Zhurta, Pošli to tam, Modrý pták a další, tak také starší kusy jako Honička, Jeden den v parku u Zlaté brány či Veliké lalula.

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu a křtu nové desky. 

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };