Loňský návrat Pražského výběru na pódia v původní sestavě jistě zasáhl všechny rockem políbené fanoušky. Notoricky známé pecky jako Pražákům těm je hej, Tatrman, Hrabě X a spousty dalších bude možné na koncertech živě slyšet i letos.

Po šestileté odmlce způsobené rozhádáním hlavních protagonistů Pražského výběru Michaela Kocába s Michalem Pavlíčkem se kapela znovu rozhodla pro koncertní turné v původní sestavě. K již zmíněným pánům se tedy připojili neodmyslitelní Vilda Čok, Jiří Hrubeš a sestavu doplnil Klaudius Kryšpín.

Zprávy informující o loňských podzimních koncertech plnily hudební časopisy, zaměstnaly televizní štáby, nadchly věrné posluchače. Pulty obchodů zaplnily reedice starých známých desek Straka v hrsti a Výběr, kapela pořádala jednu tiskovou konferenci za druhou. Zda bude mít tento comeback delší trvání a vzejdou-li z obnovené spolupráce nové písně, ukáže teprve čas. Zatím však mají fanoušci šanci obnovený Pražský výběr spatřit a vyslechnout na některém z chystaných březnových koncertů.

19. 3. - Plzeň, Zimní stadion
22. 3. - Olomouc, Zimní stadion
24. 3. - Bratislava, NTC Aréna
26. 3. - Praha, Tipsport Arena

Pražský výběr ke svému znovupůsobení na hudebním poli dodává: „Těšíme se na setkání s fanoušky a na skvělé koncerty. Až celá tour skončí, sedneme si k letecké kávě a probereme možnosti vytvoření dalšího řadového alba. Pokud se tak stane, avizujeme dopředu, že v roce 2014 nebudeme koncertovat! Tudíž ten, kdo nás bude chtít vidět v akci, má šanci letos."

Během března by světlo světa měla spatřit i další reedice, tentokrát zatím posledního studiového alba Běr z roku 1997.

Další informace

Zanechat komentář