úterý, 22 leden 2013 09:00

Pražský výběr jede dál

Napsal(a)
Michal Pavlíček a Michael Kocáb Michal Pavlíček a Michael Kocáb Foto: Eva Makovská, musicweb.cz

Loňský návrat Pražského výběru na pódia v původní sestavě jistě zasáhl všechny rockem políbené fanoušky. Notoricky známé pecky jako Pražákům těm je hej, Tatrman, Hrabě X a spousty dalších bude možné na koncertech živě slyšet i letos.

Po šestileté odmlce způsobené rozhádáním hlavních protagonistů Pražského výběru Michaela Kocába s Michalem Pavlíčkem se kapela znovu rozhodla pro koncertní turné v původní sestavě. K již zmíněným pánům se tedy připojili neodmyslitelní Vilda Čok, Jiří Hrubeš a sestavu doplnil Klaudius Kryšpín.

Zprávy informující o loňských podzimních koncertech plnily hudební časopisy, zaměstnaly televizní štáby, nadchly věrné posluchače. Pulty obchodů zaplnily reedice starých známých desek Straka v hrsti a Výběr, kapela pořádala jednu tiskovou konferenci za druhou. Zda bude mít tento comeback delší trvání a vzejdou-li z obnovené spolupráce nové písně, ukáže teprve čas. Zatím však mají fanoušci šanci obnovený Pražský výběr spatřit a vyslechnout na některém z chystaných březnových koncertů.

19. 3. - Plzeň, Zimní stadion
22. 3. - Olomouc, Zimní stadion
24. 3. - Bratislava, NTC Aréna
26. 3. - Praha, Tipsport Arena

Pražský výběr ke svému znovupůsobení na hudebním poli dodává: „Těšíme se na setkání s fanoušky a na skvělé koncerty. Až celá tour skončí, sedneme si k letecké kávě a probereme možnosti vytvoření dalšího řadového alba. Pokud se tak stane, avizujeme dopředu, že v roce 2014 nebudeme koncertovat! Tudíž ten, kdo nás bude chtít vidět v akci, má šanci letos."

Během března by světlo světa měla spatřit i další reedice, tentokrát zatím posledního studiového alba Běr z roku 1997.

Přehled

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019 Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019

  The Tiger Lillies je tříčlenná skupina, která vznikla v roce 1989. Všichni členové pocházejí z Londýna. Koncertují po celém světě a v České republice koncertují pravidelně od doby svého vzniku. Mrkněte na náš fotoreport z Divadla Archa.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };