úterý, 22 leden 2013 09:00

Pražský výběr jede dál

Napsal(a)
Michal Pavlíček a Michael Kocáb Michal Pavlíček a Michael Kocáb Foto: Eva Makovská, musicweb.cz

Loňský návrat Pražského výběru na pódia v původní sestavě jistě zasáhl všechny rockem políbené fanoušky. Notoricky známé pecky jako Pražákům těm je hej, Tatrman, Hrabě X a spousty dalších bude možné na koncertech živě slyšet i letos.

Po šestileté odmlce způsobené rozhádáním hlavních protagonistů Pražského výběru Michaela Kocába s Michalem Pavlíčkem se kapela znovu rozhodla pro koncertní turné v původní sestavě. K již zmíněným pánům se tedy připojili neodmyslitelní Vilda Čok, Jiří Hrubeš a sestavu doplnil Klaudius Kryšpín.

Zprávy informující o loňských podzimních koncertech plnily hudební časopisy, zaměstnaly televizní štáby, nadchly věrné posluchače. Pulty obchodů zaplnily reedice starých známých desek Straka v hrsti a Výběr, kapela pořádala jednu tiskovou konferenci za druhou. Zda bude mít tento comeback delší trvání a vzejdou-li z obnovené spolupráce nové písně, ukáže teprve čas. Zatím však mají fanoušci šanci obnovený Pražský výběr spatřit a vyslechnout na některém z chystaných březnových koncertů.

19. 3. - Plzeň, Zimní stadion
22. 3. - Olomouc, Zimní stadion
24. 3. - Bratislava, NTC Aréna
26. 3. - Praha, Tipsport Arena

Pražský výběr ke svému znovupůsobení na hudebním poli dodává: „Těšíme se na setkání s fanoušky a na skvělé koncerty. Až celá tour skončí, sedneme si k letecké kávě a probereme možnosti vytvoření dalšího řadového alba. Pokud se tak stane, avizujeme dopředu, že v roce 2014 nebudeme koncertovat! Tudíž ten, kdo nás bude chtít vidět v akci, má šanci letos."

Během března by světlo světa měla spatřit i další reedice, tentokrát zatím posledního studiového alba Běr z roku 1997.

Přehled

Další články

 • Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu

  Pátý ročník Metronome Prague, největšího pražského festivalu hudby a umění, který bude probíhat 19. a 20. června, může hrdě oznámit jméno první zahraniční kapely. Na pražském Výstavišti zahraje skupina Underworld, která tento týden vydává své desáté studiové album Drift Songs. Show, která bude nové album propagovat, by měla být neopakovatelná a největší, jakou kdy Underworld předvedli.

 • Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019 Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019

  Pondělní večer patřil v Lucerna Music Baru tradičnímu podzimnímu koncertu Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely Leaders! .

 • Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem

  Tradiční Mikulášská s kapelou The Tap Tap se letos uskuteční již tento týden a na novém místě, než jsem zvyklí.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };