Lunice obleče Lucerna Music Bar do trapu

Mladý kanadský hudebník podlehl hudebnímu žánru, který se v naší kotlině příliš často nevyskytuje – trapu. Lunice tento styl vycházející z hip hopu a crunku představí návštěvníkům Lucerna Music Baru již 4. března.

Lunice Lunice Zdroj: pořadatel koncertu

Trap je často označován jako hybridní styl. Je totiž jedinečným koktejlem hip hopu, crunku, housu, dub stepu a hardstylu. Nově se začaly přimíchávat také electro, glitch nebo breakbeat. Jako charakteristický rys lze označit křehké smyčky, zmítající se basy, shozené vokály a skvěle nadhozené opakující se zvuky, které jsou doprovázeny textem zpravidla o drogách.

A není povolanějšího člověka, než je Lunice, který by trap náležitě propašoval na českou hudební scénu. Tento kanadský mladík patří mezi přední producenty současnosti. Trap se jeho životem zmítá již čtyři roky a jeho remixy vycházejí u nejlepších labelů (LuckyMe, Palm Out Sounds, Young Turks apod.).

 

 

Svůj post si upevnil v loňském roce, kdy společně se svým kamarádem Hudsonem Mohawkem založil projekt TNGHT, který se stal jedničkou tanečních parketů. Mezi Luniceho spolupracovníky se zařadil i Kanye West.

Lucerna Music Bar do České republiky zavlekl již několik stylů, bez nichž si dnes hudební scénu nedokážeme ani představit. Nechyběly mezi nimi ani bassline, dub step, grime či baile funk. Nyní přišel na řadu trap. Tato skvělá směsice beatů, basů a elektroniky bude 4. března obohacena ještě o Luniceho charisma a energii. Party vypukne ve 20 hodin.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Seasick Steve přiveze opět své dřevní blues

  Již dvakrát svým strhujícím koncertem okouzlil návštěvníky festivalu Colours of Ostrava, dokonce i na hlavní scéně. V březnu 2019 se svérázný americký bluesman Seasick Steve, který často hraje na vlastnoručně vyrobené kytary, představil poprvé sólově v Praze. A naprosto nadchnul. Proto se do Prahy opět vrátí.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Foto: minus123minut, Lucerna Music Bar, Praha, 25. 9. 2019

  Prohlédněte si fotoreport ze křtu nového alba skupiny minus123minut, který se konal ve středu večer v pražském Lucerna Music Baru.

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallicy se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.