18.09.2012 7:00

Proudy 2012 představí technologické lahůdky Hvězdu smrti či Reactable

Multižánrový a multikulturní. Téměř jakýkoliv letní hudební festival hlásá širokou nabídku atrakcí, ať už ryze hudebních či jiným způsobem spadajících do umění. Jako jen málokterý se ale může pochlubit přízviskem multimediální. Proudy 2012 již 2. října představí studentům v areálu vysokoškolských kolejí Jižní Město aktuální trendy ze světa technologií, včetně atrakcí jako Reactable, Hvězda smrti či Silent Disco.

Klíčovým bude pro nehudebně zainteresované technologický veletrh. V tzv. Digital Playground se studenti seznámí se špičkovými technologickými produkty firem a start-upy. Role mluvčích obsadí také univerzitní týmy, které vystoupí s výsledky svých vývojových projektů.

Proudy 2012 se prezentují výhradně jako studentská iniciativa, založená studenty a pro studenty. Hlavní slovo tedy bude vyhrazeno vysokoškolákům, kteří mj. zasvětí neznalé do činnosti univerzitních spolků a klubů. Zasvěceni, tentokráte do akademické obce, budou také prváci, kteří projdou uvítacím obřadem ve formě neoficiálního křtu.

Čtěte také: Proudy 2012: Multimediální hudební festival s ambicí studentské tradice se představuje

417226 489419247737165 725447052 nVedle technologických dezertů a pochutin se festival honosí i kvalitní hudební produkcí. Zahájit zimní semestr přijdou se studenty členové domácí hip-hopové špičky Prago Union a WWW, elektronickou scénu zastoupí Skyline a Cartonnage. Hudební program tak uzavírá trojici základních kamenů festivalu, jak na tiskové konferenci vysvětlil Ondřej Nádvorník, spoluzakladatel festivalu.

„Festival stojí na třech pilířích – hudba, technologie a studenti. Chceme posunout vnímání multimediálních technologií v každodenním životě, proto zakládáme novou tradici a vytváříme nový rozměr festivalové atmosféry.“ Kromě výše uvedeného, vydatného menu si účastníci budou moci osvojit také speciální mobilní aplikaci, jež má účinek festivalového ovladače. Ve výčtu atrakcí pak v neposlední řadě neschází ani 2 velkoformátové projekce, videomapping, hudební nástroj nové generace Reactable nebo atrakce jako Hvězda smrti či Silent Disco.

Multimediální hudební festival Proudy 2012 startuje již 2. října v prostorách vysokoškolských kolejí v pražské čtvrti Jižní Město. Akce je zaštítěna primátorem hlavního města MUDr. Bohuslavem Svobodou a vysokými školami UK, ČZU, VŠE, ČVUT a VŠCHT. Předcházet jí bude vizionářská konference s názvem Technologie a multimédia v roce 2020, na níž 29. září v Národní technické knihovně vystoupí zástupci z firem Microsoft nebo Seznam.cz.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.