Respect festival proběhne výjimečně v září

Zveřejnění kompletního programu červnového Respect Festivalu bylo původně plánováno na březen. Těsně předtím byl ale vyhlášen nouzový stav, takže pořadatelé oznámení odložili s ohledem na nejistý vývoj mimořádné situace.

Fofoulah Fofoulah Zdroj: pořadatel festivalu

Tématem letošního ročníku je "Female Power". Základní ideou je představit silné ženské osobnosti, jako je např. kanadská inuitská umělkyně a aktivistka Tanya Tagaq, královna africké hudby Oumou Sangaré s aktuálním akustickým projektem, soul-jazzová zpěvačka a aktivistka s africkými kořeny Somi, první ženská virtuózka na africký tradiční nástroj kora Sona Jobarteh, významná představitelka etiopského soulu Etenesh Wassie nebo afghánská zpěvačka v londýnském exilu Elaha Soroor se skupinou Kefaya. A v neposlední řadě Lemma, úžasný desetičlenný ženský soubor hrající tradiční pouštní hudbu, hudbu ženám veřejně zapovězenou.

Silné ženské zastoupení v programu doplnili Lala Napoli se svým Volcanic Trance, Los Wembler's De Iquitos, peruánští indiáni s elektrickými kytarami a pionýři psychedelické cumbie s úžasným albem Vision Del Ayahuasca, Ivo Papasov & His Wedding Band, kterému se přezdívá Miles Davis balkánského klarinetu, afro-futuristický experimentální dub Fofoulah z Londýna, Ahmedou Ahmed Lowla z Mauretánie nebo polské akordeonové Motion Trio.

 

 

Vzhledem k současné situaci, kdy nelze předvídat ukončení nouzového stavu, jsme se rozhodli termín Respect Festivalu přeložit na první víkend v září: 5.–6. 9. 2020. Snažíme se přebookovat co nejvíce umělců z původního line-upu, ale s největší pravděpodobností se nám to nepodaří u všech účinkujících. V tuto chvíli je pro náhradní termín potvrzeno: Fofoulah, Etenesh Wassie, Sona Jobarteh, Oumou Sangaré, Motion Trio, Los Wembler's de Iquitos, Elaha Soroor & Kefaya.

Na Respect Festivalu ale nejde jen o hudbu. Rodinný ráz téhle akce zdůrazní bohatý dětský program, najdete zde i výtvarné instalace. Zaujme také široká nabídka jídel z celého světa. Vstupenky v předprodeji jsou do 30. dubna ke koupi za výhodné ceny: dvoudenní za 550 Kč, dvoudenní rodinná za 700 Kč a jednodenní za 480 Kč. Předprodej probíhá v sítích GoOut, a Ticketportal. Více informací na rachot.cz.

Napsal(a):

Zanechat komentář