Robert Plant představí novou desku na Colours of Ostrava

Zpěvák Robert Plant vydá 8. září 2014 svou již 10. sólovou desku. Album ponese název Lullaby and...The Ceaseless Roar. Společně se svou doprovodnou kapelou The Sensational Space Shifters představí nové písně v červenci na festivalu Colours of Ostrava.

Robert Plant Robert Plant Zdroj: www.robertplant.com

 

Legendární hlas Led Zeppelin propadl v posledních letech kouzlu africké hudby a ethno rytmům, které mísí s rockovou hudbou. Tuto kombinaci se mu podařilo dokonale přenést na připravovanou desku, která bude obsahovat 11 skladeb. Důkazem toho je pilotní singl Rainbow vycházející tento týden. Skladba s motivem afrických bubnů a kytary Justina Adamse zní jako z dílny Led Zeppelin a jedná se o skutečnou lahůdku.

 

 

Robert Plant zraje jako víno a každý jeho nový projekt sklízí úspěchy. Naposledy to bylo před 3 lety, kdy získal 6 cen Grammy za album Raising Sands, na kterém spolupracoval s Alison Krauss. Největší rozruch kolem jeho osoby však způsobil comeback Led Zeppelin a jejich koncert jako pocta Ahmetu Ertegünovi, který se konal v roce 2007 v londýnské O2 Areně. Tehdy se sešla původní sestava Led Zeppelin - Robert Plant, Jimmy Page, John Paul Jones a syn Johna Bonhama Jason. Ohlas byl natolik obrovský, že se začalo ihned spekulovat o reunion turné. Kapela byla pro, ale Robert Plant nabídku odmítl, a celý nápad tak pohořel. V současné době vychází reedice původních alb Led Zeppelin, které opět ovládly prodejní žebříčky.

 

Čtěte také Ochutnávka z Colours of Ostrava : Přijede zpěvačka ZAZ a také Robert Plant 

 

Pokud chcete vidět hlavní hvězdu festivalu Colours of Ostrava Roberta Planta, máte stále možnost zakoupit vstupenky na tento festival v síti Eventim nebo na stránkách festivalu.

Napsal(a):

Zanechat komentář